ua en ru

Україна буде очікувати тимчасове рішення суду щодо постачання газу з РФ, якщо не домовиться про тимчасовий контракт у тристоронньому форматі, - Яценюк

Україна буде очікувати тимчасове рішення Стокгольмського суду щодо встановлення ціни та умов постачання природного газу з Росії, якщо не домовиться про тимчасовий контракт у тристоронньому форматі Україна - Європейська Комісія - Росія.

Україна буде очікувати тимчасове рішення Стокгольмського суду щодо встановлення ціни та умов постачання природного газу з Росії, якщо не домовиться про тимчасовий контракт у тристоронньому форматі Україна - Європейська Комісія - Росія. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Для того, щоб пройти зиму, Україні треба додатково прийняти близько 5 млрд куб. м газу. У нас є два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший варіант - ми з ЕС проводимо спільну енергетичну політику з тим, щоб підписати тимчасову угоді на постачання природного газу до того моменту, поки Стокгольмський арбітражний суд остаточно не вирішить суд між НАК "Нафтогазом України" та "Газпромом". Другий варіант - це те, що якщо така угода не буде досягнута в рамках тристороннього формату, де Україна і ЕС мають спільну позицію, і третя сторона - РФ, то Україна звернулась до суду з метою отримати тимчасове рішення суду, яке б встановило ціну і умови постачання природного газу до моменту винесення остаточного вердикту Стокгольмським содом", - заявив Яценюк.

Він зазначив, що НАК "Нафтогаз" знаходиться у постійному контакті з європейськими партнерами.

"Ми чітко висловили свою позицію щодо того, яким ми бачимо умови підписання тимчасовою угоди і будемо очікувати на подальші перемовини та прийняття рішення з цього питання", - заявив Яценюк.

Він нагадав, що Україна підписала контракт на постачання природного газу з одним з найбільших постачальників нафти й газу - норвежською компанією Statoil.

"З 6:00 з 1 жовтня в нас почалося постачання природного газу від компанії Statoil", - сказав Яценюк.

Раніше повідомлялося, що переговори щодо газу між Україною, РФ і ЄС не відбудуться 20 вересня. Ця дата була анонсована прес-секретарем Єврокомісії Марленом Хольцнером.

Нагадаємо,що Україна у вирішенні газового конфлікту з РФ наполягає на наступних позиціях: 1) "очищення" питання ціни на природний газ від політичної (некомерційної) складової шляхом закріплення їх у відповідному господарському договорі (шляхом внесення до існуючого договору або укладання нового); 2) погодження графіків розрахунків за природний газ, що постачався у минулі періоди, та графіків та умов постачання газу у наступні періоди (у т. ч. умова "бери або плати", покриття пікових навантажень тощо); 3) приведення у відповідність до законодавства ЄС та України ("третій енергетичний пакет") угоди щодо транзиту російського газу до країн ЄС.