Україна та Азербайджан підписали низку угод про двосторонню співпрацю

НовиниПолітика    14.07.2016 - 12:29
Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Порошенко та Алієв підписали протокол п'ятого засідання Ради президентів України та Азербайджану

У рамках візиту президента України Петра Порошенка до Азербайджану було підписано низку угод, спрямованих на поглиблення співробітництва двох країн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Порошенка.

Зокрема, Порошенко та президент Азербайджану Ільхам Алієв підписали протокол п'ятого засідання Ради президентів України та Азербайджану.


Крім того, голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та голова Державного митного комітету Азербайджанської Республіки А. Алієв підписали протокол про взаємодію між відомствами у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов'язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом.

"Метою такого співробітництва є підвищення ефективності боротьби з контрабандою та іншими правопорушеннями, які належать до компетенції митних органів. Як результат підписання документа очікується оперативне налагодження обміну інформацією між уповноваженими органами та, як наслідок - зменшення правопорушень митного законодавства, що завдають збитків економічним, соціальним і культурним інтересам держав", - йдеться у повідомленні.

Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр культури і туризму Азербайджану А.Караєв підписали програму про співробітництво у сфері культури і мистецтва на 2016-2020 роки.

Як зазначається, документом передбачається створення сприятливих умов для ефективної співпраці між культурними і художніми установами країн, організації культурних і мистецьких заходів, виступів і гастролей в обох державах, участі експертів в галузі культури і мистецтва у міжнародних фестивалях, конкурсах, симпозіумах, конференціях, семінарах та інших заходах, обміну художніми та фотовиставками, обміну досвідом у галузі охорони, збереження та відновлення культурної спадщини й історичних пам'яток.

"Очікується, що програма сприятиме розвитку співпраці в галузі культури, мистецтва, музеєзнавства і бібліотечного обслуговування, сприятиме взаємному культурному зближенню між діячами та закладами цієї сфери", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Порошенко пообіцяв сприяти доступу азербайджанських інвесторів на український енергоринок.

On Top