Уго Чавеса звинуватили в спробі дати хабар Парагваю

Спікер парламенту Парагваю Хорхе Ов'єдо Матті заявив, що Президент Венесуели Уго Чавес через посередників пропонував йому гроші в обмін на ратифікацію протоколу про приєднання Каракаса до економічного блоку МЕРКОСУР, в якому відмовляли тільки в Парагваї. "Зі мною венесуельський лідер не розмовляв жодного разу, він надіслав посередників через свого брата. Вони пропонували гроші в обмін на голоси народних обранців", - цитує Матті агентство EFE.

У свою чергу, Чавес сам звинувачував у корупції влади Парагваю. Ті, за його словами, "хочуть грошей" і тому штучно затягували справу.
Іронія ситуації в тому, що до теперішнього часу Венесуелі вдалося обійтися без парагвайської допомоги. Після того, як влітку цього року парламентарії піддали імпічменту президента Фернандо Луго, членство Асунсьйона в МЕРКОСУР було призупинено. Влада південноамериканських країн одностайно назвали відсторонення глави держави "переворотом" і з цієї причини обмежили контакти з новим керівництвом країни.

Обійшовшись без згоди Парагваю, Венесуела в липні 2012 р. змогла стати членом південноамериканського блоку. Рішення про це Чавес назвав "невдачею для Сполучених Штатів".

Вступ Венесуели в МЕРКОСУР було офіційно оформлено на саміті блоку у м. Бразиліа. У ньому взяли участь Президенти Аргентини, Бразилії, Венесуели та Уругваю. "Вхід до складу МЕРКОСУР Венесуели корінним чином міняє стратегічне положення блоку, який тепер тягнеться від Карібських островів на півночі і аж до крайнього півдня континенту. МЕРКОСУР тепер є гегемоном в області поновлюваної і непоновлюваної енергетики", - наголошується в повідомленні зовнішньополітичного відомства Бразилії після одноденного саміту.

Глава Венесуели Уго Чавес повідомив, що для його країни вступ до Південноамериканського спільного ринку представляє величезну можливість для розвитку промисловості, сільського господарства і туризму. Венесуела намагалася стати повноправним членом МЕРКОСУР в протягом щонайменше 13 років. Зусилля Венесуели зустрічали відсіч з боку Парагвая, який з 2006 р. блокував ухвалення Венесуели. Проте Парагвай на 1 рік був виключений з Південноамериканського спільного ринку за імпічмент Президента Фердінандо Луго в червні ц.р.

МЕРКОСУР - економічний і політичний угоду між Аргентиною, Бразилією, Уругваєм, Парагваєм, членство якого призупинено, і Венесуелою. Мета інтеграційного проекту, створеного в 1991 р., - у сприянні вільної торгівлі, гнучкого руху товарів і населення країн-учасниць об'єднання. Сукупний обсяг ВВП учасників Південноамериканського спільного ринку досягає 3,3 трлн дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся