Венесуела стала повноправним учасником південноамериканського блоку МЕРКОСУР

Венесуела 31 липня 2012 р. стала повноправним учасником південноамериканського регіонального блоку МЕРКОСУР (MERCOSUR), передає Associated Press. Вступ Венесуели в МЕРКОСУР був офіційно оформлений на саміті блоку в м. Бразіліа. У ньому взяли участь Президенти Аргентини, Бразилії, Венесуели і Уругваю.

"Вхід до складу МЕРКОСУР Венесуели корінним чином міняє стратегічне положення блоку, який тепер тягнеться від Карібських островів на півночі і аж до крайнього півдня континенту. МЕРКОСУР тепер є гегемоном в області поновлюваної і непоновлюваної енергетики", - наголошується в повідомленні зовнішньополітичного відомства Бразилії після одноденного саміту.

Глава Венесуели Уго Чавес повідомив, що для його країни вступ до Південноамериканського спільного ринку представляє величезну можливість для розвитку промисловості, сільського господарства і туризму. Венесуела намагалася стати повноправним членом МЕРКОСУР в протягом щонайменше 13 років. Зусилля Венесуели зустрічали відсіч з боку Парагвая, який з 2006 р. блокував ухвалення Венесуели. Проте Парагвай на 1 рік був виключений з Південноамериканського спільного ринку за імпічмент Президента Фердінандо Луго в червні ц.р.

МЕРКОСУР був створений у 1991 р. До теперішнього часу в нього входили Аргентина, Бразилія, Уругвай і Парагвай. Сукупний обсяг ВВП учасників Південноамериканського спільного ринку досягає 3,3 трлн дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся