Вчені знайшли найближчу до Землі придатну для життя планету

НовиниНадзвичайні події    25.08.2016 - 06:12
Фото: планета Proxima b є потенційно залюдненою
Фото: планета Proxima b є потенційно залюдненою

Proxima b розташована на відстані 4,2 світлових роки від Сонячної системи

Біля найближчої до Сонця зірки Проксима Центавра розташована екзопланета (планета поза сонячною системою) Proxima b, яка потенційно може бути придатна для життя. Про це йдеться в дослідженні міжнародної групи вчених, повідомляє СNN.

Наголошується, що на поверхні Proxima b може бути вода.


На думку вчених, її розташування може надати можливість для "подальшого вивчення шляхом спектроскопії високої роздільної здатності в наступні десятиліття, і, можливо, роботизованої розвідки в найближчі століття".

"Хороша новина полягає в тому, що вона розташована так близько. Це мрія для астрономів, якщо думати про подальші дослідженнях", - повідомив один з авторів дослідження Ансгар Райнерс.

Повідомляється, що Proxima b розташована на відстані 4,2 світлових років від нашої Сонячної системи і ця відстань дорівнює 266000 відстаней між Землею і Сонцем, а встановлені раніше екзопланети - на відстані не менше 40 світлових років від Землі.

"Це не тільки найближча з виявлених екзопланет, ймовірно вона найближча планета за межами сонячної системи, яка коли-небудь буде знайдена, тому що немає зірки ближче до сонячної системи, ніж ця", - заявив провідний автор дослідження Гіллем Англада-Ескюде.

Наголошується, що Proxima b - планета з кам'янистою поверхнею, в 1,3 разу важче Землі, обертається навколо Проксими Центавра з періодом 11,2 дня і розташована на відстані 7,5 млн км від неї.

Нагадаємо, Китайська народна республіка запустила перший у світі експериментальний супутник квантового зв'язку, який допоможе вибудувати систему шифрованих телекомунікацій, яку не можливо зламати.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся