ru ua

УАК: У наступному МР експорт зерна з України може скласти 25 млн т

У наступному маркетинговому році Україна зможе експортувати 25 млн т зернових. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вперше в історії України ми на початок нового сезону матимемо приблизно 12 млн т залишків з минулого сезону, і, звичайно, ці залишки можна додати до того, що ми отримаємо з нового урожаю і матимемо більше 60 млн т зернових. Це величезна кількість, яка дасть нам можливість експортувати, я думаю, не менше 25 млн т зерна", - сказав Козаченко.

Він також підкреслив, що на сьогоднішній день залишку продовольчої пшениці з минулого урожаю вистачить більш ніж на півроку, а після збору врожаю цього року цієї культури вистачить ще на 14-15 місяців.

Козаченко відзначив: "Виходячи з того, що при таких запасах зерна в Україні через ще 7-8 місяців знову почнеться збір урожаю, говорити про те, що небезпека виникає продовольча і потрібно вводити якісь обмеження, це потрібно робити тільки, скажімо так, маючи на увазі потребу різко понизити ціну на продовольство напередодні ви знаєте чого (парламентських виборів). Це може послужити приводом, але не дефіцит продукції або що-небудь подібне".

"На жаль, ціна на кукурудзу не прогнозується до зростання, навпаки, вона зараз зупинена, і таких прибутків, як від минулого року, від цієї культури цього року фактично ми не отримаємо. На пшеницю ... є пожвавлення (зростання ціни) проти сьогоднішньої - 6-8 дол. на тонні. Це непогано і дає можливість заробити непогані гроші і тримати рентабельність", - сказав президент УАК.

Відзначимо, Козаченко також заявив, що урожай зерна в поточному році в Україні перевищить 45 млн т.