ru ua

В уряду немає законних підстав для націоналізації "Зеонбуду", - гендиректор компанії

Пропозиції по фактичній націоналізації мережі цифрового мовлення компанії "Зеонбуд" не мають законодавчої підстави, а події навколо мовника несуть всі ознаки рейдерського захоплення, на який державні органи активно штовхають Мінфін і група народних депутатів (проект Постанови 4401), а також Національна асоціація мовників (НАМ). Про це повідомив генеральний директор "Зеонбуду" Віктор Галич.

За його словами, в Україні немає закону про націоналізацію, тому єдино можливий законний шлях - повний або частковий викуп державою мережі на підставі договорів купівлі/продажу. "На даний момент компанія "Зеонбуд" не отримувала офіційної пропозиції від держави про купівлю/продаж своєї цифрової мережі. Якщо пропозиція надійде, ми її обов'язково розглянемо. Тобто, якщо націоналізація проводиться в рамках закону або за спільною згодою держави і приватного власника, то ніяких мінусів тут немає. Якщо не враховувати загальноприйняту думку, що держвласність працює менш ефективно і більш затратно", - зазначає Галич.

Відповідаючи на критику щодо непрозорої тарифної політики "Зеонбуду", Віктор Галич підкреслив, що компанія регулярно веде діалог з телекомпаніями, роз'яснюючи їм, що тарифи "Зеонбуду" фактично в 8-10 разів нижче тарифів державного концерну РРТ. "Спочатку роботи мережі 1 вересня 2011 р. ми взяли за основу тарифи державного Концерну РРТ і знизили їх в 2 рази, надавши знижку 50%. Ця знижка надається і зараз, термін її закінчення у 2018 році. Концерн ж протягом 2,5 років ще три рази піднімав свої тарифи у зв'язку з інфляцією, "Зеонбуд" цього не робив", - підкреслив Галич.

Галич звернув увагу, що "Цифрові передавачі в 5 разів ефективніші за аналогові. Аналоговий передавач потужністю 1 кВт і цифровий 0,2 кВт мають однакову зону покриття, а значить і кількість телеглядачів. Але у Концерну РРТ тариф для 1 кВт становив 45,21 грн, у "Зеонбуду" для 0,2 кВт - 17,58 грн. Це означає, що за один і той же обсяг послуги (зону покриття) "Зеонбуд" бере з телекомпаній оплату в 2,6 рази меншу, а з урахуванням знижки 50% це вже в 5,2 рази!". Якщо ж врахувати і мінімум втрат у антенно -фідерному тракті, за рахунок якості обладнання від кращих світових виробників, то різниця в тарифах буде вже в 8-10 разів, вважає гендиректор "Зеонбуду".

Щодо рівня покриття, сумніви в забезпеченні якого висловлюють деякі учасники ринку, Галич зазначив, що у компанії є всі об'єктивні докази того, що покриття мережі становить 95% по населенню. За його словами, перш ніж приступити до будівництва, "Зеонбуд" замовив планування мережі у "кращих фахівців" Українського державного центру радіочастот, закупив "найякісніше і найнадійніше в світі" телевізійне обладнання у німецьких та американських виробників, яке було змонтовано з урахуванням розрахунків та рекомендацій Центру радіочастот. "Після запуску мережі в експлуатацію ми провели контрольні заміри зон покриття двох десятків передавальних станцій різної потужності, щоб переконатися у відповідності фактичних параметрів розрахунковим. Заміри підтвердили, що фактичні параметри навіть перевищують розрахункові, так як була використана більш перешкодостійка технологія Т2", - зазначив Галич.

Він також додав, що режими роботи обладнання постійно контролюються за допомогою системи моніторингу мережі і системи дистанційного керування мережею в режимі on-line. "Якщо ж у когось є бажання провести інструментальне вимірювання зон покриттів кожного з 664 передавачів, витративши на це близько 3-4 млн дол. і 2 роки, то це його право. Але потрібно звернути увагу на той факт, що чинні аналогові мережі не мають карт покриття для кожного передавача, і вже тим більше складених незалежними авторитетними міжнародними компаніями, як цього вимагають від "Зеонбуду", - підкреслив гендиректор "Зеонбуду".

Нагадаємо, "Зеонбуд" є провайдером найбільшої в Європі мережі цифрового телемовлення, через яку транслюються програми 128 телекомпаній. Кількість абонентів становить понад 10 млн телеглядачів, у тому числі 700 тисяч малозабезпечених сімей. У разі анулювання ліцензії компанії, в України виникнуть проблеми з виконанням міжнародних зобов'язань щодо переходу на цифровий формат мовлення.