У 12 з 15 членів ЦВК 1 червня закінчився семирічний термін з моменту призначення, - Магера

У 12 з 15 членів Центральної виборчої комісії 1 червня закінчився семирічний термін повноважень і тепер в.о. Президента Олександр Турчинов, а після 7 червня Президент Петро Порошенко має право просити парламент призначити нових членів ЦВК.

У 12 з 15 членів Центральної виборчої комісії 1 червня закінчився семирічний термін повноважень і тепер в.о. Президента Олександр Турчинов, а після 7 червня Президент Петро Порошенко має право просити парламент призначити нових членів ЦВК. Про це в інтерв'ю РБК-Україна перший заступник голови ЦВК Андрій Магера.

"Це право з'явилося у голови Верховної Ради, виконуючого обов'язки Президента після 1 червня. Він це може зробити в будь-який час. Після інавгурації це право отримає тільки Президент України... У 12 з 15 членів ЦВК 1 червня закінчився семирічний термін з моменту призначення. Залишаються тільки Катерина Березюк, Олег Діденко та Олександр Осадчук, який був призначений, якщо я не помиляюся, в 2009 р. Закон не забороняє повторного призначення членів Цвк. Я призначався на цю посаду вже тричі... Голова ЦВК обирається членами Цвк на своєму засіданні. Якщо припиняються повноваження члена Цвк, одночасно припиняються повноваження голови Цвк. Відповідно, коли буде обраний новий склад Цвк, то знову будуть обирати нового голову Цвк, нових двох його заступників, нового секретаря Цвк", - сказав Магера.

"Глава держави повинен внести подання до Верховної Ради щодо звільнення всіх 12 членів Цвк у зв'язку з закінченням терміну повноважень та про призначення 12 осіб членами Цвк. Це можуть бути ті ж особи, це може бути частина тих же осіб або це можуть бути зовсім нові обличчя. Згідно із законом, члени ЦВК продовжують виконувати свої обов'язки до тих пір, поки Верховна Рада України не прийме рішення про їх звільнення", - додав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся