Туск заявив, що для ЄС нічого не змінюється після проголошення Каталонією незалежності

Туск заявив, що для ЄС нічого не змінюється після проголошення Каталонією незалежності
Фото: Дональд Туск (flickr.com/european_parliament)

Туск сподівається, що Мадрид виступає за силу аргументу

Для Європейського союзу (ЄС) нічого не змінюється після проголошення Каталонією незалежності. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск у Twitter.

"Для ЄС нічого не змінюється. Іспанія залишається нашим єдиним співрозмовником. Я сподіваюся, що іспанський уряд виступає за силу аргументу, а не аргумент сили", - написав Туск.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії на тлі підготовки Мадрида до обмеження автономії регіону.

Парламент після таємного голосування оголосив про одностороннє відділення автономного співтовариства від Іспанії. У голосуванні не брали участь представники опозиційних партій.

Всього проголошення незалежності Каталонії підтримали 70 депутатів регіонального парламенту, проти - 10, утрималися - 2. Місцевий парламент нараховує 135 депутатів.

Пізніше Сенат Іспанії прийняв рішення про припинення автономії Каталонії, активувавши статтю 155 іспанської Конституції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся