Туреччина отримала хорошу ціну на азербайджанський газ в порівнянні з іншими постачальниками в регіоні, - Міненерго країни

НовиниЕкономіка    01.11.2011 - 13:01

Туреччина отримала хорошу ціну на азербайджанський газ в порівнянні з іншими постачальниками в регіоні, сказав міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз в інтерв'ю Reuters.

Минулого тижня Туреччина домовилася з Азербайджаном про постачання 6 млрд куб. м газу до 2017 р. і транзиті 10 млрд куб. м до Європи. Ця домовленість допоможе Азербайджану конкурувати з "Газпромом" на турецькому і європейському ринках.

"За умовами угоди, право перегляду ціни на газ з першої фази розробки родовища Шах-Деніз було зафіксовано до 2018 р. ", - сказав Йилдиз.
Запаси родовища Шах-Деніз оцінюються в 1,2 трлн куб. м. Видобуток почався в 2006 р. і зараз складає 9 млрд куб. м в рік, з яких Туреччина отримує понад 6 млрд. Друга фаза буде добудована у 2017 р.
"Була закладена хороша основа для газу, який почне поступати до Туреччини з 2018 р. Ми отримали вигіднішу ціну", - сказав Йилдиз.
В кінці вересня Туреччина разом з європейськими країнами вимагала від "Газпрому" зниження ціни, погрозивши розірвати контракт на постачання газу.
Йилдиз підкреслив, що угода відкриває дорогу таким газопровідним проектам як Набукко, Туреччина-Греція-Італія (ITGI) і Трансадріатічний газопровід (TAP).
"Карта регіону не зміниться, але можна сказати, що з цією угодою баланс сил змінився. Багато країн ведуть переговори, але єдина конкретна угода була підписана між Туреччиною і Азербайджаном", - сказав міністр.
В кінці 2011 - початку 2012 р. Азербайджан планує вибрати покупця газу з другої фази родовища Шах-Деніз, що знаходиться в Каспійському морі. Комерційні пропозиції подали три міжнародні консорціуми: Набукко, газопровід Туреччина-Греція-Італія (ITGI) і Трансадріатічеський газопровід (TAP).
Британська нафтогазова компанія BP, яка займається розробкою Шах-Деніза разом з Державною нафтовою компанією Азербайджану (ДНКАР), розглядає можливість будівництва власного газопроводу "Південно-східна Європа".
Також домовленість Туреччини з Азербайджаном дає можливість постачань газу з Туркменістану до Європи по території Туреччини і Азербайджану, сказав Йилдиз.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top