Туреччина відкликала свого посла з Франції

П'ятниця 23 грудня 2011 13:36

Посол Туреччини у Франції відкликаний до Анкари для консультацій після того, як французький парламент в четвер схвалив законопроект про кримінальне покарання за заперечення факту геноциду вірмен під час Першої світової війни, повідомляє радіо "Свобода".
Законопроект надійде тепер на розгляд Сенату, де перспективи його прийняття вважаються неясними.
Вчора Туреччина оголосила, що припиняє політичні і військові відносини з Францією. Глава французького МЗС Алан Жюппе закликав Анкару не заходити надто далеко.

Нагадаємо, у жовтні ц. р. Президент Франції Ніколя Саркозі під час офіційного візиту до Вірменії закликав Туреччину визнати геноцид вірмен 1915 р. і повідомив про майбутнє ухвалення відповідного закону.
"Геноцид вірмен - це історичний факт. Його колективне заперечення - це набагато гірше, ніж якби його заперечувала одна людина. Туреччина є великою країною, і якщо вона перегляне свою історію, подібно до інших великих країн, це означатиме, що вона поважає себе", - заявив Саркозі під час відвідин Музею геноциду вірмен разом з главою Вірменської Республіки Сержем Саргсяном.
Туреччина прагне увійти до числа країн - членів Європейського союзу (ЄС). Франція виступає проти цього через невизнання Анкарою подій 1915 р. геноцидом вірмен, жертвами якого стали, за різними оцінками, від 600 тис. до 1,5 млн осіб. За версією турецької сторони, тоді відбувався процес розпаду Османської імперії, який супроводжувала загибель великої кількості як вірмен, так і турок.
Геноцид вірмен визнаний і засуджений багатьма країнами світу і впливовими міжнародними організаціям. Першим масові вбивства вірмен офіційно визнав і засудив парламент Уругваю. До держав, що визнає події 1915 р. геноцидом, відносяться Франція і Росія. В той же час низка впливових країн відмовляється визнати геноцид, зокрема Китай і США.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся