У Туреччині референдум курдів на півночі Іраку назвали авантюрою

Субота 23 вересня 2017 20:53
У Туреччині референдум курдів на півночі Іраку назвали авантюрою
Фото: Біналі Їлдирим (facebook.com/tcbasbakan)

Туреччина розглядає всі можливі варіанти розвитку подій за результатами референдуму

В Анкарі назвали "пригодою" і "авантюрою" запланований на 25 вересня 2017 року референдум на півночі Іраку щодо незалежності іракського Курдистану. Про це повідомляє державне агентство Anadolu.

Зокрема глава уряду Туреччини Біна Їлдирим у бесіді з журналістами заявив, що референдум на півночі Іраку є в корені помилковим рішенням.

"Влада Курдської регіональної адміністрації Іраку (края) наполягає на помилковому рішенні, яке, безумовно, не приведе ні до чого хорошого", - сказав він.

Прем'єр нагадав, що Туреччина з самого початку в дружній формі як сусідньої країни виступала з попередженнями про неприйнятність проведення референдуму.

"Однак, як бачимо, наші попередження не були враховані", - констатував Їлдирим, підкресливши, що весь світ виступає проти референдуму, в тому числі сусідні країни.

За словами глави турецького уряду, Анкара у своїх кроках буде враховувати позицію Тегерана і Багдада.

"Туреччина розглядає всі можливі варіанти розвитку подій. Всі варіанти обговорюються урядом країни. Влада краю перебуває в гонитві за пригодами, ігноруючи позицію світової громадськості. Жителі півночі Іраку, що не мають відношення до цієї авантюри, не повинні страждати від помилок влади краю", - повідомив він, анонсувавши кроки влади Туреччини вже за результатами референдуму.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що курди в Іраку, попри міжнародний та внутрішній тиск, уже почали голосувати на референдумі про незалежність іракського Курдистану. Зокрема вони почали онлайн-голосування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся