Турецькі курди вийшли на вулиці, протестуючи проти політики насильства в свою адресу. Останньою краплею для них став авіаудар, в результаті якого загинули 35 мирних громадян, яких пілоти помилково прийняли за терористів, повідомляє Al Jazeera.
Основним місцем акції, яка переросла в бійку з поліцією, стала площа Таксим в м. Стамбул. У ній брали участь більше 1 тис. етнічних курдів. Через деякий час після початку заходу у правоохоронців полетіли камені і пляшки, на це вони відповіли сльозогінним газом, водометами і палицями.
Представники курдської діаспори в інтерв'ю пресі в один голос заявляють, що дії турецької влади - не що інше, як "нелюдське і планомірне знищення урядом курдського руху".
Нагадаємо, напередодні вночі літаки ВПС Туреччини на території північного Іраку обстріляли групу з приблизно 40 осіб, 35 з них одержали смертельні поранення. Раніше повідомлялося, що всі вони були курдськими бойовиками, а військові відзвітували про запобігання рейду терористів на турецьку територію. Пізніше з'ясувалося, що ці люди займалися контрабандою сигарет. Трохи пізніше представник правлячої в Туреччині Партії справедливості і розвитку (ПСР) Хусейн Челик в ефірі національного телебачення визнав нанесення авіаудару по мирних жителях. Він назвав подію "сумним інцидентом" і сказав, що військові прийняли неправильне рішення.
Порушення турецькими військовими кордону з сусіднім Іраком через свою регулярність для Анкари вже перестало бути надзвичайною подією. Керівництво республіки мотивує це тим, що офіційний Багдад не в змозі контролювати свої північні території.
В цілому в ході протистояння сторін з 1984 р. загинули до 45 тис. осіб.