ЦВК заявляє, що не має права подовжувати термін зберігання матеріалів відеоспостереження виборів-2012

Центральна виборча комісія (ЦВК) України на виконання вимог закону України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 р." 8 листопада 2013 р. прийняла постанову № 316 "Про знищення інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 р.". Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

"Через два дні - 10 листопада 2013 р. - прес-служба всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" поширила заяву цієї політичної партії, в якій вказане рішення Центральної виборчої комісії піддано необґрунтованій критиці, а також висловлено готовність допомогти ЦВК у збереженні матеріалів відеоспостереження з парламентських виборів 2012 р.", - йдеться у повідомленні.

ЦВК у відповідь на це зазначає, що норма, яка передбачає знищення усієї створеної з використанням системи відеоспостереження інформації, існує у відповідному законі з липня 2012 р. Отже, комісія зможе зберігати таку інформацію на законних підставах лише до середини листопада 2013 р.

"Погоджуючись з тезою щодо доцільності подовження терміну зберігання матеріалів відеоспостереження принаймні до терміну, встановленого законом для збереження виборчої документації, комісія не має жодних правових підстав для ухвалення власного рішення, яке прямо суперечило б закону. Про необхідність виконання його припису щодо знищення матеріалів відеоспостереження члени комісії неодноразово попереджали громадськість, беручі участь у засіданнях комітетів Верховної Ради України та спілкуючись з представниками засобів масової інформації. Продовження зберігання зазначеної інформації, поза всяким сумнівом, можливе лише у разі внесення до закону відповідних змін, а правом законодавчої ініціативи комісія не наділена.

У такій ситуації найкращою допомогою комісії у вирішенні питання зберігання матеріалів відеоспостереження з боку ВО "Батьківщина" став би підготовлений народними депутатами - членами відповідної депутатської фракції законопроект, спрямований на врегулювання порушеного питання. 

Зі свого боку, Центральна виборча комісія, безумовно, продовжуватиме зберігання інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення із звичайних виборчих дільниць, у разі, якщо до 15 листопада 2013 р. на законодавчому рівні буде врегульовано питання продовження строку такого зберігання", - зазначається у повідомленні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся