ru ua

ЦВК зареєструвала Порошенко, Тимошенко і ще 5 осіб кандидатами в Президенти України

ЦВК зареєструвала Порошенка, Тимошенко, Ляшка, Царьова, Маломужа, Симоненко і Гриненка кандидатами в Президенти України.

Центральна виборча комісія (ЦВК) сьогодні, 31 березня 2014 р., на своєму засіданні зареєструвала позафракційного народного депутата Петра Порошенка (як самовисуванця), лідера ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії, позафракційного народного депутата Олега Ляшка, народного депутата від фракції Партії регіонів Олега Царьова (як самовисуванця), екс-голову Служби зовнішньої розвідки України Миколу Маломужа (як самовисуванця), лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка і підприємця Андрія Гриненка (як самовисуванця) кандидатами в Президенти України. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Також ЦВК зареєструвала уповноважених представників зазначених кандидатів - Світлана Кустова у Порошенка, Сергій Власенко у Тимошенко, Євген Відмуш у Ляшка, Наталія Лебедєва у Царьова, Олександр Задорожний у Маломужа, Євген Герасименко у Симоненка, Дмитро Гончаров у Гриненка.

Водночас ЦВК відмовила у реєстрації кандидатами у Президенти Борису Лаврентію-Фурдасу і Анатолію Метальникову у зв'язку з невідповідністю наданих документів, а також невнесенням грошової застави в обсязі 2,5 млн грн.

Таким чином, станом на 16:30 31 березня 2014 р. з урахуванням Порошенко, Тимошенко, Ляшко, Царьова, Маломужа, Симоненка і Гриненка кандидатами на пост Президента України вже зареєстровані 14 осіб. Раніше ЦВК зареєструвала кандидатами в Президенти нардепа від Партії регіонів Сергія Тігіпка, екс-голову ХОДА Михайла Добкіна, президента Всеукраїнського єврейського конгресу, бізнесмена Вадима Рабиновича, екс-першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, екс-віце-прем'єра Юрія Бойка, генерального директора ТОВ "Центр антикризових програм" Валерія Коновалюка та генерального директора ТОВ "Интерагроэкспорт" Володимира Саранова.

Документи інших 13 осіб перебувають на розгляді щодо їх відповідності вимогам виборчого законодавства.

Центральна виборча комісія 24:00 30 березня завершила прийом документів для реєстрації кандидатів на пост Президента України, при цьому рішення про реєстрацію кандидатів повинні бути прийняті до 4 квітня.

Всього в комісію надійшли документи 46 осіб (38 - самовисування, 8 - висування політичними партіями). При цьому 22 людини подали в ЦВК неповний перелік документів, необхідних для реєстрації кандидатом на пост Президента України.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Україні призначені на 25 травня 2014 р.