ЦВК вважає упередженими заяви Рахункової палати щодо неналежного використання коштів на виборах

Центральна виборча комісія вважає безпідставними та упередженими заяви Рахункової палати щодо неналежного використання коштів на виборах. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

"ЦВК категорично не погоджується з наведеними висновками, вважаючи їх безпідставними та упередженими. Більше того, при детальному аналізі так званих фактів, наведених Рахунковою палатою, складається враження, що головним завданням для себе ця поважна установа визначила знайти черговий предмет для огульної критики", - йдеться в повідомленні.

Згідно повідомленню комісії, твердження про завищення планових видатків на 7,4 млн грн є упередженим.
"Адже під час перевірки працівникам Рахункової палати надавались пояснення, що планування витрат на проведення виборів здійснювалось в умовах невідомої кількості дільниць та учасників виборів. Так виборчі дільниці були утворені лише у квітні 2012 року, висування кандидатів у депутати завершилося у серпні 2012 року, у той час як планування видатків здійснювалось у грудні 2011 року. Тому для визначення потреби в коштах на проведення чергових виборів народних депутатів України в 2012 році Комісією цілком обґрунтовано використовувалися дані про кількість виборчих дільниць, утворених для проведення попередніх парламентських виборів", - вважає ЦВК.

Крім того, комісія заявляє, що утворення ЦВК резерву на виплату заробітної плати членам виборчих комісій у сумі 40,2 млн грн. обумовлено необхідністю планування коштів на виплату заробітної плати членам комісій, звільнених від виконання своїх обов'язків за основним місцем роботи згідно з урядовою постановою.

"На сам кінець зовсім дивними виглядають претензії Рахункової палати до ЦВК щодо неефективного витрачання коштів у сумі 955,3 млн грн на створення і функціонування системи відеоспостереження... ЦВК не була ініціатором запровадження системи відеоспостереження, а лише виконувала прийняті урядом законодавчі акти на виконання закону України... Вочевидь, було б доречніше висловлювати експертну думку Рахункової палати щодо доцільності окремих Законів на етапі їх прийняття, а не огульно звинувачувати правозастосовчий орган, який є лише виконавцем волі законодавця", - підкреслюють в комісії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся