ua ru

Ціни на нафту Brent впали нижче 77 дол./бар., на WTI - нижче 73 дол./бар

Ціни на нафту Brent впали нижче 77 дол./бар., на WTI - нижче 73 дол./бар
Ціни на нафту Brent знизилися до чотирирічного мінімуму нижче 77 дол. за барель, так як ринок схиляється до думки, що ОПЕК не знизить видобуток на нараді в четвер.

Ціни на нафту Brent знизилися до чотирирічного мінімуму нижче 77 дол. за барель, так як ринок схиляється до думки, що ОПЕК не знизить видобуток на нараді в четвер. Про це повідомляє Reuters.

До 7:45 за київським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,29 дол. до 76,46 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,98 дол. до 72,71 дол. за барель.

Представники кількох країн ОПЕК - Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту і Катару - сказали в середу, що не будуть пропонувати зниження видобутку на нараді. На думку деяких аналітиків, якщо країни ОПЕК не домовляться про значне скорочення видобутку, ціна нафти може впасти до 60 дол. за барель.

"Мрії про зростання цін на нафту були розбиті заявами ОПЕК напередодні наради. Потрібно готуватися до низькими цінами", - сказав аналітик Phillip Capital в Сінгапурі Деніел Енг.

Запаси нафти в США виросли на 1,95 млн барелів минулого тижня, за даними Управління енергетичної інформації (EIA), при прогнозі підвищення на 500 тис. барелів. Уряд Китаю, користуючись низькими цінами, збільшило стратегічний запас нафти до 30-денного обсягу імпорту, що вдвічі вище обсягу, зазначеного в офіційному графіку поставок.

Зазначимо, сьогодні у Відні відкриється саміт ОПЕК, куди приїдуть представники 12 країн-членів картелю: Алжиру, Анголи, Еквадору, Ірану, Іраку, Кувейту, Лівії, Нігерії, Катару, Саудівської Аравії, ОАЕ і Венесуели.

Нагадаємо, вранці 26 листопада ціна нафти Brent становила 78,4 дол./бар., WTI - 74 дол./бар.