ru ua

Ціни на Brent знизилися до 78,90 дол./барель, на WTI - до 75,44 дол./барель

Ціни на Brent знизилися до 78,90 дол./барель, на WTI - до 75,44 дол./барель Джерело фото:EPA
Ціни на нафту знижуються, так як в Японії почалася рецесія, а Міжнародне енергетичне агентство (IEA) не очікує підвищення цін у найближчому майбутньому

Ціни на нафту знижуються, так як в Японії почалася рецесія, а Міжнародне енергетичне агентство (IEA) не очікує підвищення цін у найближчому майбутньому, передає Reuters.

До 8:50 за московським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 0,51 дол. до 78,90 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,38 дол. до 75,44 дол. за барель.

ВВП Японії несподівано скоротився на 1,6% у третьому кварталі через слабких споживання та експорту.

"Це черговий удар по ціні нафти, черговий негативний фактор. Тенденція до зниження збережеться, поки не станеться щось, що змінить її. Такою подією може стати нарада ОПЕК", - сказав керуючий ризиками на нафтовому ринку Mitsubishi Corp в Токіо Тоні Нунан.

Країни ОПЕК обговорять рівень видобутку на нараді наступного тижня. Міністр нафтової промисловості Ірану сказав у неділю, що деякі учасники картелю шукають виправдання своєму небажанню знизити видобуток для стабілізації ринку.

Міжнародне енергетичне агентство (IEA) в щомісячній доповіді повідомило, що не очікує високих цін на нафту в найближчі роки, враховуючи уповільнення економічного зростання Китаю і зростання видобутку сланцевої нафти в США.

Нагадаємо, 14 листопада ціна бареля північноморської нафти Brent вперше за чотири роки опустилася нижче 77 дол. за бар.