Ціни та обсяг виробництва сталі протягом наступних 1-3 місяців можуть різко знизитись, - аналитик

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 17:35

Обсяг виробництва сталі несподівано виріс у жовтні на 3% м/м, оголошені показники виявилися кращими від прогнозів аналітиків, однак, існує кілька приводів для занепокоєння щодо обсягів випуску і цін в листопаді, вважає аналітик Dragon Capital Олександр Макаров.

"По-перше, попит був слабким, і металургійні компанії відзначали наявність проблем зі збутом продукції. Наприклад, у третій декаді жовтня залишалися непродані обсяги у таких компаній, як "Запоріжсталь" і "Метінвест", що є вкрай надзвичайною ситуацією. По-друге, у вересні скоротилися поставки сталі в порти (що є основним каналом збуту сталі) приблизно на 250 тис. т, у той час як обсяг випуску прокату зменшився лише на 57 тис. т м/м. Таким чином, на складах накопичилося близько 150-200 тис. т продукції, яку не змогли реалізувати у вересні. Виходячи з попередніх оцінок обсягу поставок в порти за жовтень, ми прогнозуємо перевиробництво сталі в розмірі 250-400 тис. т, що збільшить обсяг нереалізованих запасів на складах до 400-600 тис. т. По-третє, незважаючи на оголошене скорочення обсягів виробництва рулону на ММК ім.Ілліча в листопаді на 50 тис. т (або приблизно на 12% м/м), інші сталеливарні підприємства, схоже, можуть продовжити виготовлення, хоча і не повністю збувати свою продукцію, так як попит, як і раніше залишається дуже низьким. По-четверте, ціни на сталь продовжують знижуватися: ціна на заготовку становить на даний момент 580 дол./т просівши на 10 дол./т за останні дні, що на 15% нижче рівня середини вересня", - відзначив аналітик.

Таким чином, вважає Макаров, якщо ситуація буде і надалі погіршуватися, а умови на зовнішніх ринках істотно не поліпшуватися, різке падіння цін і обсягів виробництва може стати неминучим протягом наступних 1-3 місяців.

"Ситуація все більше стає схожою на літо 2008 р., втім поки на наш погляд все не настільки погано і існує можливість поліпшення бізнес-клімату, оскільки у споживачів запаси сталі мінімальні. Але для нормалізації ситуації і вирішення проблеми надвиробництва необхідно зниження виробництво сталі в усьому світі. Ми прогнозуємо скорочення обсягів виплавки сталі в Україні на 7-10% м/м в листопаді, однак, якщо виробництво знизиться в меншій мірі ми будемо це розцінювати як ще один негативний сигнал для сектора, оскільки це означатиме, що сталеливарні компанії своєчасно не реагують на зниження попиту, а значить надмірні обсяги запасів стануть реальною проблемою. Беручи до уваги подібний сценарій розвитку подій і збитки, які отримують металурги при поточних рівнях цін, ми рекомендуємо найближчим часом не інвестувати в українські сталеливарні компанії. Ми не бачимо значного потенціалу зростання для акцій сталеливарного сектора, у той час як ризик зниження їх котирувань залишається високим", - підсумував експерт.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top