ru ua

Ціна проїзду по концесійній дорозі не повинна перевищувати 10 євроцентів, - Новак

Ціна проїзду по концесійній дорозі не повинна перевищувати 10 євроцентів, - Новак Фото: Славомир Новак (РБК-Україна, Віталій Носач)

В Україні проїзд буде дешевшим, ніж в ЄС

В Україні вартість проїзду по концесійній дорогзі не повинна перевищувати 10 євроцентів. Про це в інтерв'ю РБК-Украина розповів в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг ("Укравтодор") Славомір Новак.

"Звичайно ж, в Україні проїзд буде дешевшим, ніж в ЄС. В Євросоюзі вартість проїзду варіюється від 10 до 30 євроцентів. Я вважаю, що в Україні вартість проїзду по концесійній дорозі не повинна бути вище, ніж 10 євроцентів", - розповів Новак.

Він зазначив, що для підписання договору з приватним інвестором на будівництво концесійної дороги Краковець - Львів необхідно змінити основи розвитку таких проектів, провести зміни в законодавство щодо концесій.

"Ми запропонували зміни. Комітет Верховної Ради з питань транспорту прийняв від нас проект з необхідними змінами. Як відомо, 27 лютого цей закон був прийнятий Верховною Радою 233 голосами. Приміром, ми прописали у змінах необхідний механізм державних компенсацій приватному інвестору в разі, якщо не буде забезпечено мінімально необхідний трафік руху автомобілів, який би дозволив інвестору окупити свої витрати. Без гарантії такої компенсації в концесійний проект не зайде жоден приватний інвестор. Після прийняття цього законопроекту ми готові оголошувати конкурс з пошуку концесіонера. Будемо проводити переговори. Концесія - це завжди переговори, а не тендер", - повідомив він.

При цьому Новак не готовий стверджувати, що другою концесійною дорогою буде траса Біла Церква - Київ.

"Я поки не готовий стверджувати це. Є ще кілька інших проектів концесійних доріг, які ми повинні оцінити. Наприклад, будівництво біля Львова паралельної дороги траси Київ - Чоп. Що стосується траси Біла Церква - Київ, то її перевагою є велика інтенсивність руху. Тому цей проект може бути цікавим для концесіонера", - розповів Новак.

Нагадаємо, 27 лютого Верховна рада України підтримала закон №6766 про будівництво доріг за принципом концесії. За відповідний закон проголосували 233 нардепа.