Ціна нафтової "корзини" ОПЕК підвищилася на 0,2% - до 109 дол./бар

П'ятниця 28 жовтня 2011 10:29

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК встановилася вище 109 дол./бар., підвищившись при цьому на 0,2%. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "корзина" ОПЕК станом на звітну дату 27 жовтня 2011р. подорожчала щодо попереднього торговельного дня на 26 центів, а її ціна офіційно склала дол./бар.

Нагадаємо, за станом на минулу звітну дату (26 жовтня ц.р.) ціна нафтової "корзини" ОПЕК вперше з початку поточного тижня встановилася нижче позначки 109 дол./бар.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) є одним з ключових індикаторів світового ринку нафти. Вона відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щоденно в робочі дні за станом на попередній торговельний день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні.

З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена 12 марками нафти за кількістю країн-учасниць цієї організації:
- Saharan Blend - Алжир;
- Girassol - Ангола;
- Merey - Венесуела;
- Basra Light - Ірак;
- Iran Heavy - Іран;
- Qatar Marine - Катар;
- Kuwait Export - Кувейт;
- Es Sider - Лівія;
- Bonny Light - Нігерія;
- Murban - ОАЕ;
- Arab Light - Саудівська Аравія;
- Oriente - Еквадор.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся