Ціна нафтової "корзини" ОПЕК досягла максимуму за чотири торгові дні - 103,29 дол./бар

П'ятниця 12 серпня 2011 11:02

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК виросла на 2% і досягла максимального значення за чотири торгові дні, встановившись вище 103 дол./бар. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "корзина" ОПЕК подорожчала щодо попереднього торгового дня на 2 дол. і 9 центів, а її ціна станом на звітну дату 11 серпня 2011 р. офіційно склала 103,29 дол./бар. Це її найвищий показник після 5 серпня ц.р. Нагадаємо, 10 серпня 2011 р. ціна "корзини" ОПЕК опустилася до найнижчого рівня з лютого ц.р. - 101,20 дол./бар.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) є одним з ключових індикаторів світового ринку нафти. Вона відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щодня по робочих днях за станом за попередній торговий день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні.

З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена ​​12 марками нафти за кількістю країн-учасниць цієї організації:
- Saharan Blend - Алжир;
- Girassol - Ангола;
- Merey - Венесуела;
- Basra Light - Ірак;
- Iran Heavy - Іран;
- Qatar Marine - Катар;
- Kuwait Export - Кувейт;
- Es Sider - Лівія;
- Bonny Light - Нігерія;
- Murban - ОАЕ;
- Arab Light - Саудівська Аравія;

- Oriente - Еквадор.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся