Ціна нафти Brent за підсумками торгів досягла максимуму за чотири торговельних дні, перевищивши 107 дол./бар

Ціна північноморської нафти Brent за підсумками торгів 28 травня 2012 р. на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) в Лондоні досягла максимуму за чотири торговельних дні, встановившись вище позначки 107 дол./бар. Офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (липень) напередодні підвищилася на 28 центів (+0,3%) і встановилася на позначці 107,11 дол./бар. (найвищий показник після 22 травня ц.р.) при діапазоні котирувань 106,80-108,04 дол./бар.

Офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку напередодні не змінилася, оскільки торги на біржі не проводилися у зв'язку зі святковим неробочим днем в США. Офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (липень) залишилася на рівні попереднього торговельного дня (25 травня) - 90,86 дол./бар. У той же час котирування Light Sweet за результатами угод в електронній торговельній системі CME GLOBEX встановилася в діапазоні 90,86-91,99 дол./бар., що було помітно вище значень котирувань попередньої сесії.

Протягом торгового дня 28 травня 2012 р. ціни на нафтові ф'ючерси стабільно зростали. За попередні дві сесії (25 і 24 травня) ціни на нафту на біржах зросли в середньому на 1%, частково відігравши своє багатомісячне падіння. З початком нового торговельного тижня нафтові котирування продовжили зростання під впливом сприятливих технічних факторів. Привабливі умови для покупок нафтових ф'ючерсів сформувалися після того, як за підсумками торгів 23 травня офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) впала до свого майже семимісячного мінімуму, встановившись нижче 90 дол./бар., а офіційна ціна нафти Brent вперше приблизно за п'ять місяців встановилася нижче 106 дол./бар.

Покупкам нафтових ф'ючерсів 28 травня також сприяло деяке ослаблення напруженості навколо спекуляцій щодо можливого виходу Греції з єврозони. За результатами проведеного соціологічного опитування, випливало, що консервативна партія (виступаюча за програмою допомоги від трійки міжнародних кредиторів) користується підтримкою більшості грецького населення. Можливо, це допоможе їй перемогти на виборах 17 червня і сформувати коаліційний уряд, що дозволить Греції отримати обіцяну раніше фінансову допомогу.

На цьому тлі американський долар напередодні трохи послабив свої позиції на FOREX, що значно полегшило купівлю нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют протягом дня просів нижче 82 пунктів, втративши при цьому більше 0,5%, після того, як 25 травня цей показник вперше з вересня 2010 р. перевищив позначку 82,4 пункту.

Активність на ринку нафтових ф'ючерсів 28 травня була невисока, тому котирування виросли на малих обсягах по операціях. У ряді країн Європи напередодні відзначалося свято Святої Трійці, а в США - державне свято День поминання.

Нагадаємо, за минулий торговельний тиждень 21-25 травня офіційна ціна нафти WTI на біржі NYMEX знизилася на 0,62 дол./бар., або на 0,7%, а барель нафти Brent на біржі ICE Futures Europe став дешевшим на 0,31 дол., або на 0,3%. При цьому цінова різниця між нафтовими еталонами Brent і WTI за підсумками попереднього торгового тижня змінилася незначно і склала 15,97 дол. проти 15,66 дол. тижнем раніше.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся