ua en ru

Ціна нафти Brent досягла максимуму майже за чотири тижні, перевищивши позначку 111 дол./бар

Нафта на біржах в Нью-Йорку і в Лондоні за підсумками торгів 10 жовтня 2013 р. помітно подорожчала. Офіційна ціна нафти Brent напередодні виросла на 2,7% і досягла максимального значення майже за чотири тижні, перевищивши позначку 111 дол./бар. У той же час офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні підвищилася на 1,4%, перевищивши позначку 103 дол./бар.

Результати біржових торгів для нафтових контрактів першої позиції 10 жовтня 2013р. склали:

- офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (листопад) на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ІСЕ Futures Europe) в Лондоні виросла на 2 дол. 74 центи і встановилася на позначці 111,80 дол./бар. (найвищий показник з 13 вересня) при діапазоні котирувань 108,92-112,00 дол./бар.;

- офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (листопад) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку підвищилася на 1 дол. 40 центів і встановилася на позначці 103,01 дол./бар. при діапазоні котирувань 101,16-103,57 дол./бар.

Торги на ринку нафти ф'ючерсів 10 жовтня відкрилися впевненим зростанням котирувань, чому сприяли технічні покупки нафтових ф'ючерсів. Торговим днем раніше нафта на біржах в Нью-Йорку і в Лондоні помітно подешевшала, забезпечивши напередодні технічно привабливі умови для відкриття довгих позицій. Так, за підсумками торгів 9 жовтня 2013 р. офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) впала на 1,8% і опустилася до свого тримісячного мінімуму - до 101,61 дол./бар., а ціна нафти Brent знизилася на 1% і опустилася до мінімуму за чотири торгові дні - до 109,06 дол./бар.

У середині торгового дня додаткову підтримку нафтовому ринку надала інформація про помітне скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК. Так, у вересні видобуток нафти країнами ОПЕК зменшилась відносно попереднього місяця майже на 390 тис. бар./день і склала 30,047 млн бар./день. Це найнижчий показник більш ніж за рік. У вересні трохи збільшили нафтовидобуток Нігерія, Алжир і Ангола. Проте Ірак, Лівія, Саудівська Аравія і Венесуела видобуток нафти у вересні скоротили, повідомлялося в доповіді ОПЕК.

Нафта Brent 10 жовтня подорожчала більш істотно, ніж нафта WTI, чому сприяли побоювання порушення постачань нафти з Північної Африки, що сформувалися після несподіваного арешту прем'єр-міністра Лівії. Тим часом більш істотного зростання котирувань WTI напередодні завадили слабкі дані із США щодо трудової зайнятості. Як повідомило 10 жовтня Міністерство праці США, кількість первинних звернень за посібником з безробіття за тиждень, який завершився 4 жовтня 2013 р., збільшилося щодо попереднього звітного тижня на 66 тис. і досягла 374 тис. Це найгірший показник з квітня ц.р. Таким чином, "нових" безробітних в США стало значно більше, ніж прогнозували аналітики очікували, що даний показник не перевищить 310 тис. звернень.

Нафта на біржах 9 жовтня подешевшала за більш суттєве, ніж очікувалося збільшення комерційних запасів у США. Так, за підсумками звітного тижня, що завершився 4 жовтня, комерційні запаси сирої нафти в США виросли на 6,8 млн бар. і досягли тримісячного максимуму - 370,5 млн бар. Тим часом галузеві експерти прогнозували тижневе зростання нафтових запасів у США в межах 2,1-2,3 млн бар.