ru ua

Ціна нафти BFOE впала до 106,71 дол./бар - майже до чотирьохтижневого мінімуму

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) опустилася до свого майже чотиритижневого мінімуму, встановившись нижче 107 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 54 центи, а її середня за 21 день індикативна ціна на звітну дату 1 серпня 2013 р. офіційно склала 106,71 дол./бар. Це її найнижчий показник з 5 липня ц.р.

На звітну дату 17 липня 2013 р. ціна нафти BFOE досягла максимуму за три з половиною місяці - 109,36 дол./бар. і з того дня знизилася на 2,4%, випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатор IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я.