ua en ru

Ціна нафти BFOE 3 дні підряд тримається вище за відмітку 60 дол. за барель

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) три дні підряд тримається вище за відмітку 60 дол./бар. і на звітну дату 24 грудня 2014 р. склала 60,64 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 0,13 дол., після того як напередодні її ціна досягла максимального значення за тиждень - 60,77 дол./бар., випливає з матеріалів лондонській біржі ICE Futures Europe, де нафта BFOE представлена індикатор IPE Brent Index (BINDEX).

Значення індикатора BINDEX відображає середню ціну нафтової суміші BFOE з умовою її постачання через 25 календарних днів, розраховану з урахуванням всіх підтверджених угод. Його значення, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття для виконання угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це кошик основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals.

Нагадаємо, сьогодні ціни на Brent знизилися до 61,12 дол./барель, WTI - до 56,58 дол./барель.