ru ua

Тристоронні переговори щодо газу з участю України та ЄК не плануються, - Міненерго РФ

Тристоронні переговори щодо газу з участю України та ЄК не плануються, - Міненерго РФ Фото: Олександр Новак (minenergo.gov.ru)

Новак заявив, що газове питання мають врегулювати "Газпром" і "Нафтогаз"

Тристоронні переговори з газового питання між Росією, Україною та Європейською комісією на даний момент не плануються. Про це заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає російське видання "Прайм".

"Тристоронніх переговорів не планується, тому що всі судові розгляди йдуть на основі контрактів та взаємовідносин між комерційними організаціями, тобто між "Газпромом" і "Нафтогазом". Всі ці питання мають врегульовуватися між цими компаніями", - зазначив Новак.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Газпром" подав апеляцію на рішення арбітражу у справі про постачання газу Україні. Зазначимо, згідно з пунктами контрактів між НАК і "Газпромом" від 19 січня 2009 року, рішення Стокгольмського арбітражу є обов'язковими до виконання, остаточними, а оскаржити їх можна лише процедурно.

Минулого тижня Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу "Нафтогазу" за транзитним позову і з урахуванням раніше присудженої на користь "Газпрому" суми за контрактом на поставку зобов'язав російську сторону виплатити НАК 2,56 млрд доларів.