Вимоги українського антипіратського закону можна буде обійти, переїхавши на іноземний хостинг, - експерти

Вимоги українського антипіратського закону можна буде обійти, переїхавши на іноземний хостинг, - експерти
український антипіратський закон

Обійти вимоги українського антипіратського закону буде ще легше, ніж російського, - для цього буде достатньо переїхати на іноземний хостинг, адже вимоги Держслужби будуть діяти тільки на території України. Таку думку "Комерсант-Україна" висловив керівник одного з великих дата-центрів.

"Зараз більшість ресурсів і так віддають перевагу зарубіжним майданчикам після випадків, коли наші правоохоронні органи з найменшого приводу готові вилучити сервери будь-якої компанії", - розповідає джерело.

Як стало відомо виданню, нещодавно покинув країну і fs.ua - сайт перейшов на домен fs.to (національний домен Тонго, не підтримує синхронізацію з базою даних WHOIS), а його сервери розташовані тепер в одному з німецьких дата-центрів. У компанії "Вебкейс", що створила ресурс, кажуть, що продали його невідомому інвестору. Домен fs.ua сьогодні зареєстрований на невідому компанію Ferazko Holding. "Якщо так піде і далі, закон не принесе ніякої користі, а дата-центри залишить без клієнтів", - говорить президент компанії "Інтернет Інвест" (володіє найбільшим в країні доменним реєстратором imena.ua і хостинговою компанією MiroHost) Олександр Ольшанський.

У Росії антипіратський закон, спрямований на боротьбу з розміщенням в Інтернеті незаконних копій кіно- і телефільмів, вступив в силу 1 серпня 2013 р. Через п'ять тижнів Московський міський суд ухвалив від правовласників 36 скарг на сайти, що поширюють неліцензійне відео. У спеціальний реєстр Роскомнадзора потрапило п'ять сайтів, звинувачених у систематичному піратство і не виконували приписи суду - доступ до них був тимчасово заблокований усіма інтернет-провайдерами РФ.

Очікувалося, що прийнятий закон допоможе правовласникам, в тому числі з України, більш успішно захищати авторські права. Але поки що їм це вдається насилу - піратські ресурси швидко вчаться працювати за новими правилами. Експерти побоюються, що аналогічна доля чекає і український закон про захист прав інтелектуальної власності в Інтернеті.

Зазначимо, голова Державної служби інтелектуальної власності (ДСІВ) Олексій Янов розраховує, що антипіратський закон в Україні буде прийнятий до кінця 2013 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся