ru ua

Transparency International закликає світових лідерів прийняти закони для заборони офшорних компаній

Transparency International закликає світових лідерів прийняти закони для заборони офшорних компаній Фото: заяву зроблено на тлі скандалу з "панамськими документами"

Також організація закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом

Міжнародна організація Transparency International на тлі скандалу з "панамськими документами" закликає міжнародних лідерів терміново прийняти необхідні антикорупційні закони для заборони таємних компаній. Про це йдеться в повідомленні прес-служби організації.

Як повідомляється, глобальне розслідування про використання офшорних компаній багатими високопоставленими чиновниками показало, як мережа юристів, банкірів і політиків по всьому світу приховують незаконне багатство.


"Transparency International закликає міжнародне співтовариство негайно діяти та прийняти необхідні антикорупційні закони, щоб заборонити таємні компанії", - йдеться в заяві організації.

Крім того, у Transparency International зазначили, що "панамські документи" містять величезний обсяг фінансової інформації, на базі якої виявлені офшорні холдинги 140 політиків і державних службовців, у тому числі 12 діючих і колишніх світових лідерів, які використовували більше 214000 офшорних компаній з метою приховання фактів власності.

"Розслідування на основі панамських документів викриває темну сторону глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи та фінансові фахівці дають можливість таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані внаслідок корупційних дій. Це повинно припинитися. Світові лідери повинні об'єднатися і заборонити приховані компанії, які живлять корупцію високого рівня і дозволяють корупціонерам отримати вигоду з здобутого нечесним шляхом багатства", - заявив голова правління Transparency International Хосе Згас.

Також організація закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом, а до тих країн, які не забезпечують принцип відкритості реєстрів, повинні застосовуватися санкції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро (НАБ) України не буде вести справи щодо скандалу з офшорами президента України Петра Порошенка.