ua en ru

Transparency International ініціює перевірку офшорів віце-прем’єра

Transparency International ініціює перевірку офшорів віце-прем’єра Фото: в Transparency International підозрюють віце-прем'єра РФ Дмитра Рогозіна в махінаціях із нерухомістю

В організації підозрюють Дмитра Рогозіна в незаконному придбанні помешкання

Російське відділення неурядової антикорупційної організації Transparency International звернулося до Європейського бюро з боротьби з шахрайством (European Anti-Fraud Office, OLAF), а також до Генеральної прокуратури і Федеральної податкової служби Росії, повідомляє Радіо Свобода.

В своєму зверненні організація просить перевірити інформацію про обставини придбання віце-прем’єром Росії Дмитром Рогозіним його московського помешкання.

Квартира на Староволинській вулиці, яка нині перебуває у власності родини Рогозіна, може коштувати близько 500 мільйонів рублів (це в 10 разів більше, ніж доходи всіх членів його сім’ї в 2011-2014 роках). Про це йдеться в раніше проведеному організацією розслідуванні.

Квартира спочатку належала офшорній компанії, по’язаній з близькими Дмитру Рогозіну людьми, стверджують в Transparency International.


«Після повернення до Москви з Брюсселя, де Дмитро Рогозін працював представником Росії в НАТО, він отримав від держави і приватизував квартиру в Великому Тішинському провулку. Після цього, можливо, Рогозіни реалізували схему продажу службової квартири, яка імітує обмін, і виведення з офшору квартири на Староволинській», – зазначається в прес-релізі антикорупційної організації.

Раніше Рогозін заявив, що помешкання, про яке йдеться, дісталося йому в результаті обміну на інше, згадане, яке йому надала держава як чільному чиновникові, а він його згодом приватизував.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін прокоментував скандал із офшорами.