Без траншу МВФ вихід України на ринки зовнішніх запозичень неможливий, - Мінфін

Без траншу МВФ вихід України на ринки зовнішніх запозичень неможливий, - Мінфін
Фото: Сергій Марченко (РБК-Україна)

Міністерство шукає компроміс із фондом щодо підвищення тарифів на газ

Без отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду успішний вихід України на ринки зовнішніх запозичень практично не можливий. Про це в інтерв'ю виданню Delo.ua розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає прес-служба Мінфіна.

"Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це буде коштувати дорого, якщо це взагалі можливо", - сказав Марченко.

У той же час, отримання фінансування передбачає виконання певних вимог фонду, зокрема, підвищення вартості газу для населення, що тягне за собою збільшення витрат бюджету на виплату субсидій і пільг, гарантованих державою.

Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові витрати. Ми не є прихильниками зростання незбалансованих витрат. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ повинні бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення", - зазначив чиновник.

Він пояснив, що поки не ясно, яким саме чином уряд планує збалансувати видатки бюджету з вимогами МВФ. Можливо, це буде часткове підняття або перегляд формули тарифоутворення.

"Я поки не готовий сказати, яке саме рішення. Але переговори, безумовно, потрібно продовжувати", - наголосив Марченко.

Нагадаємо, в Міжнародному валютному фонді (МВФ) закликала Україну встановити ринкові ціни на газ.

По суті, це вимога фонду означає підвищення тарифів на газ для непромислових споживачів, тобто для населення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся