Трамп дозволив застосовувати санкції за втручання в американські вибори

Трамп дозволив застосовувати санкції за втручання в американські вибори
Фото: Дональд Трамп (flickr.com/gageskidmore)

Документ спрямований на те, щоб зупинити кампанії дезінформації або будь-яку спробу маніпулювати результатами голосування

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який дозволяє ввести санкції проти іноземних компаній або осіб, які втручаються в американські вибори. Про це повідомляє Associated Press.

Радник з національної безпеки Джон Болтон заявив, що документ спрямований на те, щоб зупинити кампанії дезінформації або будь-яку спробу маніпулювати результатами голосування.

Директор Національної розвідки США Ден Коатс в свою чергу зазначив, що США в даний час не бачать інтенсивності російського втручання, яка спостерігалася в 2016 році, але не виключив, що таке втручання можливе. Він також сказав, що США стурбовані кібердіяльністю Китаю, Північної Кореї та Ірану.

Указ перераховує відомства, які зобов’язані будуть прийняти рішення, чи стався факт втручання у вибори. Серед них - офіс директора національної розвідки, ЦРУ, агентство з нацбезпеки, департамент внутрішніх справ. Документ накладає на відомства зобов’язання повідомляти в офіс директора національної розвідки про факти втручання.

Втручання визначається в указі як спроба зламу "виборчої інфраструктури" або спроба змінити громадську думку за допомогою пропаганди в Інтернеті чи систематичних зливів секретної політичної інформації.

Раніше повідомлялося, що Трамп має намір підписати указ, який дозволить введення санкцій проти будь-юридичний та фізичних іноземних осіб, що будуть помічені у втручанні виборів на території США.

Нагадаємо, Трамп заявив, що не допустить іноземного втручання в американські вибори. Адміністрація Трампа буде надавати допомогу місцевій владі у проведенні безпечних виборів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся