ru ua

Трамп схвалив план озброєння сирійських курдів

Трамп схвалив план озброєння сирійських курдів Фото: Дональд Трамп

Союзник США по НАТО Туреччина вважає курдів терористами

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав план озброєння сирійських курдів, яких США вважають важливими союзниками в боротьбі проти "Ісламської держави" в Іраку і Сирії. Про це повідомляє The Hill.

"Вчора президент дозволив Міністерству оборони оснастити курдські елементи Сирійських демократичних сил, якщо це необхідно, щоб забезпечити явну перемогу над ІДІЛ у місті Ракка, Сирія", - заявила представник Пентагону Дана Уайт.

За її словами, курди з підтримкою США і коаліційних сил, є єдиною силою на місцях, яка може "успішно захопити Ракку в найближчому майбутньому".

Згідно з інформацією видання, таке рішення викличе негативну реакцію Туреччини, яка вважає курдів терористами. Чи будуть курди вести штурм Раккі й чи треба озброювати їх - було спірними моментами між США і Туреччиною, союзником НАТО.

Міністр оборони Джеймс Маттіс зустрівся в Данії у вівторок з представниками більш ніж дюжини країн, які борються з ІДІЛ, включаючи Туреччину. Після зустрічі він повідомив журналістам, що США і Туреччина працюють над розбіжностями щодо курдів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп продовжив санкції відносно уряду Сирії ще на один рік.