Торгові мережі побутової техніки переповнені контрафактної і небезпечною для життя продукцією, - Держспоживінспекція

В Україні торгові мережі побутової техніки переповнені контрафактною та небезпечною для життя продукцією. Про це заявив голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов на брифінгу, передає кореспондент РБК - Україна .

"На жаль, наш внутрішній ринок переповнений контрафактної та контрабандною продукцією. А це не тільки удар по економіці країни, а й досить серйозна перешкода для її розвитку. А часом це і ризик для життя і здоров'я наших громадян", - заявив Орєхов.

За його словами, сьогодні можна констатувати систематичні порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів та державного ринкового нагляду з боку торговельних мереж. Орєхов зазначив, що обурливим є той факт, що порушення відбуваються в період, коли уряд приймає всілякі заходи щодо зниження тиску на бізнес, зменшення контролюючих органів та їх функцій.

"Саме в той час, коли бізнес має взяти на себе соціальну відповідальність за свої дії, за свою поведінку на ринку цього чомусь не відбувається. Вони користуються своєю безкарністю", - підкреслив Орєхов.

Глава Держспоживінспекції повідомив, що в Україні показовою є статистика звернення громадян на якість складнопобутової техніки. Він зазначив, що за 9 місяців поточного року споживачі звернулися до Держспоживінспекції боле 600 разів щодо порушень у двох торгових мережах побутової техніки.

"Органами по захисту прав споживачів проведено близько 250 позапланових перевірок. За вказаний період нами перевірено близько 13 тис. штук електропобутових товарів, з яких половина забраковано та знято з реалізації, в тому числі і за відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки товару, а також за невідповідність нормативним документам", - заявив Орєхов.

В якості приклада Орєхов зазначив, що за результатами перевірки мережі "Ельдорадо" було виявлено близько 200 найменувань товару, який не відповідав нормативним документам. Серед іншого, Орєхов зазначив, що торговельній мережі було дано припис щодо вилучення холодильників торгової марки "Samsung" за невідповідність вимогам технічного регламенту безпеки. Але торгова мережа, як повідомив Орєхов, проігнорувала приписи і не оповістила споживачів про причини вилучення продукції.

Також Орєхов повідомив, що в торгових мережах "Комфі -Трейд" і "Фокстрот" в результаті планових перевірок виявлена небезпечна продукція. Зокрема електрочайники фірми Kenwood і Philips, тепловентилятори фірми Delonghi, а також холодильники-морозильники фірми Indesit, які були вилучені з торгових мереж.

Ігнорування торговими мережами вимог закону носить масовий характер", - підсумував Орєхов.

Разом з цим, глава Держспоживінспекції повідомив, що в Україні вже зафіксовані випадки смертей громадян через неякісну побутової техніки. Згідно зі статистикою за 2012 р., внаслідок займання холодильників дев'ять осіб загинуло, травмовано 12.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся