Торги на ринку акцій РФ завершилися на позитивній території

Четвер 27 жовтня 2011 18:10

Торги на ринку акцій РФ завершилися впевненим зростанням провідних індексів. За підсумками дня індекс ММВБ виріс на 1,72% - до 1525,52 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1592,93 пункту, що на 4,11% вище за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard додав 2,1%, завершивши день на відмітці 10386,99 пункту.
Начальник відділу довірчого управління "Абсолют Банку" Іван Фоменко відзначає, що подія дня, а точніше ночі, яке сприяє ралі на фондових ринках, у тому числі і на російському, - підсумки саміту ЄС. Очевидно, що досягнутий результат позитивний і цілком відповідає очікуванням інвесторів, сказав він. Тут і рішення по грецьких боргах і фінансовій допомозі Греції, і рекапіталізація європейських банків, і навіть розширення Європейського фонду фінансової стабільності до 1 трлн євро. В зв'язку з цим цілком закономірними виглядають покупки ризикованих активів: ринок знов повірив у те, що виниклі проблеми переборні, говорить експерт.
За його словами, зростання спостерігалося сьогодні як в котируваннях цінних паперів, так і в цінах на сировині. Мали підвищений попит акції нафтогазових компаній і банківського сектору. Швидше за все, позитивного заряду ринкам вистачить, як мінімум, до кінця цього робочого тижня. Услід за цим може послідувати корекція, орієнтування до рівня 1450-1500 пунктів по індексу ММВБ, вважає Фоменко.
У свою чергу, аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова говорить, що індекс ММВБ в ході торгів подолав опір на рівні 1515 пунктів і спрямувався до наступного важливого значення на відмітці 1555 пунктів, досягнувши внутрішньоденного максимуму 1550 пунктів. Індекс РТС при цьому перевищив відмітку 1600 пунктів. "В останню годину торгів, зважаючи на деяке уповільнення темпів висхідного руху на фондових майданчиках США, наші індекси також відступили від максимальних значень. Подолання ММВБ відмітки 1555 пунктів є особливо важливим, оскільки по суті цей рівень виступає останньою значущою перешкодою на шляху зламу середньострокового низхідного руху", - вважає експерт.
За її словами, на даний момент "бики" отримали такий очікуваний ними план, який викликав у інвесторів довіру і вселив надію на майбутнє. Тепер гравцям на підвищення доведеться шукати нові причини покупок, якими найближчим часом можуть виступити корпоративні і макроекономічні дані. "У короткостроковому періоді російський ринок виглядає перекупленим, а тому не можна виключати і деякого корегувального зниження індексів у найближчий день. Підсумки саміту Євросоюзу заклали хорошу основу для зростання, проте "бикам" ще належить довести свій намір відіграти середньостроковий тренд", - резюмувала Кожухова.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся