ru ua

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням провідних індексів

Торги на російському ринку акцій 22 вересня завершилися зниженням основних індексів. Індекс ММВБ втратив 1,31% - до позначки 1423,83 пунктів. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 1,63% - до 1151,16 пункту.

Торги на російському ринку акцій 22 вересня завершилися зниженням основних індексів. Індекс ММВБ втратив 1,31% - до позначки 1423,83 пунктів. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 1,63% - до 1151,16 пункту.

Серед найбільш торгованих в "зеленій" зоні до кінця дня опинилися акції Московської бирнжи (+1,21%). Більшість "блакитних фішок" пішли в "червону" зону: "Газпром" (-0,69%), "Лукойл" (-1,01%), "Магніт" (-1,24%), "Сбєрбанку" (-1,81%), "Норнікеля" (-4,34%). Акції "Мечела" до закриття сесії втратили в ціні 27,07%.

Торги на російському ринку акцій 22 вересня 2014 р. почалися зниженням фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ опустився на 0,33% - до 1426,79 пункту. Індекс РТС впав до позначки 1169,03 пункту, що на 0,10% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

Аналітик ІК "Велес Капітал" Олександр Костюков зазначає, що російський фондовий ринок продовжує демонструвати спадну динаміку на тлі відсутності драйверів для зростання. На найбільш ліквідні акції продовжує тиснути результат арешту основного акціонера АФК "Система" Володимира Євтушенкова. Ціни на нафту залишаються на досить низькому рівні. Фактична ситуація навколо геополітичного кризи на сході України поки залишається без видимих поліпшень. Експерт вважає, що російський фондовий ринок 23 вересня буде продовжувати демонструвати спадну динаміку на тлі відсутності позитивних новин.

Приводів для продажу (та й для покупок) в даний момент не так багато. Основним джерелом негативу залишається ситуація навколо АФК "Система", хоча його велика частина вже була відіграна, зазначає директор департаменту аналітики "Альфа-Форекс" Андрій Діргін. 23 вересня провідні індекси, швидше за все, скотяться в "боковик", прогнозує він і радить "поспостерігати за котируваннями "Башнафти" - відбудеться засідання ради директорів компанії, в рамках якого будуть обговорюватися в тому числі питання позиції компанії на фондовому ринку".

Директор з аналізу фінансових ринків та макроекономіки КК "Альфа-Капітал" Володимир Брагін згоден, що російський ринок продовжує торгуватися на новинах. З тією лише зміною, що Україна, де процес худо-бідно йде за мирним сценарієм, поступилася місцем ситуації навколо арешту основного акціонера АФК Системи. Очевидно, що на майбутньому тижні новинний потік щодо справи Євтушенкова буде чинити найбільший вплив на ринок. Зокрема, цікаво, що вирішить суд з приводу зміни запобіжного заходу. Експерт очікує підвищеної волатильності в паперах металургів у першій половині тижня на тлі публікації попереднього HSBC PMI у виробничому секторі Китаю за вересень. Китай залишається ключовим фактором, що впливає на ціни деяких категорій сировини, в тому числі продукції чорної металургії, залізної руди та вугілля. Якщо у промисловому секторі збережеться хоча б слабке зростання, зростання попиту на папери сировинного сектора на ринках, що розвиваються, в тому числі і в Росії, вважає він.