Торги на російському ринку акцій закрилися значним зростанням основних індексів

Торги на російському ринку акцій завершилися значним зростанням основних фондових індексів. Індекс ММВБ за підсумками сьогоднішньої торгової сесії виріс на 1,73% - до 1421,28 пункту, індекс РТС - на 3,25%, до 1399,31 пункту. Обсяг торгів сьогодні перевищив 395 млрд руб.

 Лідерами зростання до кінця торгів стали звичайні акції банку "Відродження" (+4,5%), НЛМК (+4,03%), Ощадбанку (+3,23%), "Сєвєрсталі" (+3,15%). У лідерах падіння значилися папери ФСК ЄЕС (-0,52%) і акції МТС (-0,41%).

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зниженням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ просів на 0,05% - до 1396,38 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1350,56 пункту, що на 0,35% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня.

Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова зазначає, що російські індекси протягом дня зміцнювали свої позиції в міру поліпшення зовнішнього фону і прискорили зростання після публікації статистичних даних по ринку праці США. Рівень безробіття в США липні 2012 р. несподівано виріс до 8,3% з 8,2% місяцем раніше, тоді як число нових робочих місць поза сільськогосподарським сектором істотно перевищило прогноз в 100 тис. і склало 163 тис. На європейських біржах сьогодні також можна було спостерігати оптимістичний настрій при тому, що статистика з Європи носила змішаний характер, вказує експерт.

Крім того, підтримку російському ринку подали зростаючі ціни на нафту. Ф'ючерси на нафту марки WTI з поставкою у вересні протягом торгів в РФ виросли на 4,07%, торгуючись на рівні 90,68 дол за барель. Ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 2,8% і знаходилися на значенні 109,37 дол за барель. При цьому котирування WTI змогли піднятися вище 88 дол/бар., а нафти марки Brent піднялися вище 106,5 дол/бар.

Аналітик ГК "Алор" Наталя Лесина прогнозує, що наступного тижня зниження фондових ринків сприятимуть боргові розміщення в США. "Ринку буде запропоновано паперів на 66 млрд дол. Традиційно перед даними подією індекси знижуються", - відзначає аналітик. Крім того, наступного тижня буде оприлюднено статистика по економіці Китаю. "Статистичні дані, особливо інфляційні показники, інвестори будуть розглядати як привід для подальшого стимулювання економіки", - вказує експерт.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся