ru ua

Торги на російському ринку акцій відкрилися зростанням фондових індексів

Торги на російському ринку акцій 23 вересня 2014 року почалися зростанням фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ піднявся на 0,50% - до 1419,96 пункту. Індекс РТС збільшився до позначки 1157,44 пункту, що на 0,55% вище рівня закриття попереднього торгового дня.

Торги на російському ринку акцій 23 вересня 2014 року почалися зростанням фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ піднявся на 0,50% - до 1419,96 пункту. Індекс РТС збільшився до позначки 1157,44 пункту, що на 0,55% вище рівня закриття попереднього торгового дня.

Торги на російському ринку акцій 22 вересня завершилися зниженням основних індексів. Індекс ММВБ втратив 1,31% - до позначки 1423,83 пунктів. Індекс РТС до кінця торговельної сесії "полегшав" на 1,63% - до 1151,16 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня перевищив 470 ХХХ млрд руб.

Серед найбільш торгованих в "зеленій" зоні до кінця дня опинилися акції Московської біржі (+1,21%). Більшість "блакитних фішок" пішли в "червону" зону: "Газпром" (-0,69%), "Лукойл" (-1,01%), "Магніт" (-1,24%), "Сбєрбанку" (-1,81%), "Норнікеля" (-4,34%). Акції "Мечела" до закриття сесії втратили в ціні 27,07%.

Загальний фон для російського ринку на початку дня сьогодні складається змішаним, вважає головний аналітик управління досліджень і аналітики ВАТ "Промсвязьбанк" Олег Шагов. Ф'ючерси на індекси США змінюються мало. Азіатські ринки не показують єдиної динаміки. Китайський ринок акцій додає на тлі вийшли краще очікувань даних з ділової активності в промисловому секторі, тоді як корейська несе втрати, а японський закритий у зв'язку з національним святом. Ціни на нафту Brent коливаються в районі позначки 97,2 дол./бар.

Старт російської торгової сесії Шагов очікує сьогодні побачити в нейтральному ключі, не виключаючи, що в разі поліпшення зовнішнього фону індекс ММВБ може знову повернутися до своєї 200-денної середньої, що проходить зараз в районі позначки в 1425 пунктів. При цьому на поведінку фондового ринку РФ продовжать впливати зрушення кон'юнктури світових фінансових і сировинних ринків, корпоративні новини, а також виходять дані макроекономічної статистики, вважає аналітик. З числа останніх увагу сьогодні привернуть дані з ділової активності в промисловості і сфері послуг Франції, Німеччини і єврозони. Будуть опубліковані дані по ВВП Франції, запозиченнями держсектора Великобританії, індексу ділової активності Markit PMI в промисловості США, індексу ділової активності ФРБ Річмонда, індексу вартості житла в США. Очікуються виступи глави ФРБ Сент-Луїса Дж.Булларда, члена Ради керуючих ФРС Дж.Пауэлла, глави ФРБ Канзас-Сіті Е.джордж, глави ФРБ Міннеаполіса Н.Кочерлакоты.

Аналітик Інвестиційної палати Олександр Волинський очікує, що російський фондовий ринок сьогодні відкриється помірно позитивно. Сприяти покупкам можуть новини про можливе пом'якшення санкцій з боку ЄС. Першою метою потенційного зростання приблизно виступить район 1430 пунктів за індексом ММВБ, де можливі спроби відновити зниження. У позитивному варіанті сьогодні-завтра індекс ММВБ повернеться вище 1440-1450, що збільшить шанси на подальше зростання до 1500.

У вівторок, 23 вересня, російські індекси з відкриття можуть зрости на тлі новин про те, що Євросоюз готується переглянути санкції щодо Росії 30 вересня і може навіть частково скасувати обмежувальні заходи. Так вважає аналітик АКБ "Російський капітал" Анастасія Соснова.