ua en ru

Тимошенко: у Зеленського є доба на відповідь щодо ПАРЄ

Тимошенко: у Зеленського є доба на відповідь щодо ПАРЄ Фото: Юлія Тимошенко (ba.org.ua)

Кожну хвилину якої треба використати для активних дипломатичних дій, переконана Тимошенко

Рішення Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про зняття санкцій з російської делегації фактично означає провал зовнішньої дипломатії України та фіаско Нормандського формату переговорів про досягнення миру. Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

"Пропозицію зняти санкції з Росії підтримали делегації країн Нормандського формату – Франція та Німеччина. За рішення проголосувала також країна, яка найбільше постраждала від збитого росіянами літака малайзійських авіаліній – Нідерланди, і ще багато європейських країн. Це яскраве свідчення фактичного кінця Нормандського формату. Бо не можуть бути гарантами нашої безпеки держави, які підтримують повернення країни-агресора в ПАРЄ", - йдеться у заяві.

Тимошенко зазначила, що нашими союзниками до кінця залишились Велика Британія, Латвія, Польща, Литва, Естонія, Грузія та Швеція.

"Голосування фактично скасувало санкції ПАРЄ за захоплення чужих територій, за порушення прав людини, за санкціоновані вбивства громадян нашої держави. Це безпрецедентний факт, коли ПАРЄ більшістю голосів заради повернення Російської Федерації пішла на те, щоб зрадити свої принципи, заради яких і створювалась ця організація 70 року тому", - заявила Тимошенко.

Вона зазначила, що завдяки надзвичайним зусиллям української та грузинської делегацій питання фізичного повернення російської делегації в сесійну залу відкладено ще на 24 години.

"Хочу нагадати, що в складі російської делегації – 6 осіб з санкційного списку ЄС, США і Канади, зокрема та особа, яка претендує сісти у крісло віце-спікер ПАРЄ. Це неприпустимо. У України є доба, кожну хвилину якої треба використати для активних дипломатичних дій. Головна відповідальність зараз лягає на нового президента України. За 24 години йому треба телефоном зв’язатися з усіма ключовими лідерами Європи та знайти аргументи і докази, які переконають їх не робити цей крок. Я також пропоную президенту скликати на термінові консультації керівників парламенту і парламентських фракцій, уряду, МЗС, РНБО для вироблення скоординованої стратегії подальших спільних дій", - резюмувала Тимошенко.