Тимошенко могла б перемогти на президентських виборах у листопаді, - КМІС

НовиниПолітика    22.11.2016 - 15:23
Фото: Юлія Тимошенко
Фото: Юлія Тимошенко

Якби президентські вибори відбулися в середині листопада, перемогу на них здобула би лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і презентованого у вівторок на прес-конференції.

Так, за результатами анонімного опитування методом "таємної скриньки", серед тих, хто піде на вибори і візначився з вибором, найбільше симпатій має Юлія Тимошенко – 24%. Чинний президент набирає 17,9%. Далі йдуть Вадим Рабінович, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко і Юрій Бойко, які мають близькі результати в районі 9-10%.

Також респондентам ставилося запитання "Якби у другий тур виборів Президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б з цих кандидатів Ви проголосували б?". Відповіді розподілилися таким чином: 23,8% проголосували би за Юлію Тимошенко, 17% - за Петра Порошенка.

У партійних рейтингах теж лідирує партія Юлії Тимошенко. Якби вибори до Верховної Ради відбулися всередині листопада, найбільшу підтримку отримала б ВО "Батьківщина" - 20% (серед тих, хто збирається голосувати і визначився, опитування методом "таємної скриньки"). Далі за рівнем підтримки йдуть "Блок Петра Порошенка" (13,3%), Радикальна партія Олега Ляшка (9,8%), "Опозиційний блок" (9%), партія "За життя" (8,2%), "Самопоміч" (6,0%) і "Громадянська позиція" (5.8%).  Партія "Свобода" на грані проходження (4,9%).

За цим же опитуванням, 63% українців погоджуються, що країна потребує повного перезавантаження влади. 

Опитування проведене Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 13 листопада 2016 року на замовлення клієнта. Методом особистого інтерв'ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

On Top