У Терентьєва є потенціал змінити антимонопольну політику, - експерт

НовиниЕкономіка    16.08.2016 - 17:29

Злагоджена робота Кабінету міністрів і Антимонопольного комітету України (АМКУ), як складової частини урядового інституту, дуже важлива з точки зору розвитку підприємництва, підвищення міжнародних інвестиційних рейтингів держави, припливу в країну живого капіталу, і поки не буде такої злагодженості, економіка України не вийде з рецесії. Такої точки зору дотримується директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

За словами політолога, сьогодні, коли українська економіка переживає самий "занепадницький" період в історії незалежності, до керівництва ключових міністерств і відомств, що відповідають за фінансово-інвестиційний сектор, повинні прийти "амбітні, грамотні професіонали, які мають досвід антикризової діяльності".


Крім того, Карасьов зазначив, що для стабілізації економічних процесів дуже важлива злагоджена стратегія дій прем'єр-міністра, ключових міністерств економічного блоку і найважливішого урядового інституту в особі Антимонопольного комітету України.

"Ми бачимо, що на даний момент бізнес в Україні не захищений. Він не має оптимістичних поглядів у майбутнє. І в цьому винен не лише Антимонопольний комітет. Є ще держкомітет з підприємництва, міністерство економіки, інші регуляторні відомства, є, зрештою, Кабінет міністрів. Але я, спостерігаючи за українською політикою і економікою нинішнього періоду України, не побачив великої і серйозної злагодженої роботи. Позитивні зрушення є, але поки що вони не в фокусі загальної уваги", - говорить експерт.

Разом з тим, Карасьов вважає нового голову АМКУ Юрія Терентьєва "людиною досвідченою, які знає проблеми бізнесу і здатна змінити антимонопольну політику держави у бік більшої прозорості, публічності та ефективності".

"Терентьєв не найгірший глава АМКУ. Тим більше, що не все відразу робиться, як того хочеться. Порівнювати ефективність роботи нинішнього голови антимонопольного комітету з попередніми керівниками можна тільки на користь сьогоднішнього керівництва. Але, незважаючи на те, що вже зроблені перші позитивні для бізнесу кроки, потрібно зробити ще більше. Терентьєв повинен зробити все можливе для того, щоб інвестиційний клімат в країні став набагато сприятливішим для доступу людей до підприємництва, формування конкурентоспроможної економіки. Всі необхідні важелі для цього у Терентьєва є", - резюмував Карасьов.

On Top