Тема люстрації найбільш вигідна для "Свободи", - політолог

Більшість народних депутатів проголосували за закон "Про очищення влади" в першу чергу під тиском громадської думки. Таку думку висловив Петро Бурковський, експерт Школи політичної аналітики при НаУКМА.

За його словами, численні невдалі спроби ухвалити у другому читанні і в цілому цей законопроект показали, що українські політики бояться самі потрапити під його дію.

Більшість нинішніх політиків так чи інакше підпадають під люстрацію. Багато з них були членами КПРС, працювали на високих посадах ще в СРСР. Тому ні комуністи, ні колишні регіонали, які розбіглися по іншим фракціям, за цей законопроект переважно не голосували, - зазначив Бурковський.

Він також підкреслив, що навіть колишні опозиційні партії були змушені голосувати за закон про люстрацію в першу чергу під тиском громадськості.

"Це було головною вимогою Майдану, і якщо б вони не прийняли цей законопроект, народ би від них остаточно відвернувся. Але навіть у такій ситуації ми бачимо, що в колишніх опозиційних фракціях було багато депутатів, які не проголосували", - зазначив Бурковський.

При цьому він упевнений, що окремі партії спробують максимально використати тему люстрації у своїй передвиборчій кампанії.

"У першу чергу мова йде про "Свободу", яка демонстративно в повному складі проголосувала за закон про люстрацію і тепер на кожному кроці про це розповідає. Вони менше за інших бояться люстрації, тому що ніколи раніше не були у владі (в тому числі, в органах влади СРСР), тому будуть педалювати цю тему на виборах", - вважає експерт.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому закон "Про очищення влади". Законопроект набрав 231 голос при мінімально необхідних 226. Закон був прийнятий після неодноразових невдалих спроб голосування. Фракція ВО "Свобода" була єдиною, що проголосувала за законопроект у повному складі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся