ua en ru

МС пропонує збільшити мита на труби "Інтерпайпу" на 40,9% і 67,7%

Департамент захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії (постійно діючого наднаціонального регулюючого органу Митного союзу) пропонує збільшити антидемпінгові мита на обсадні труби компанії "Інтерпайп" з 18,9 % до 40,94 % і на насосно-компресорні труби - з 19,9% до 67,71%.

Департамент захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії (постійно діючого наднаціонального регулюючого органу Митного союзу) пропонує збільшити антидемпінгові мита на обсадні труби компанії "Інтерпайп" з 18,9 % до 40,94 % і на насосно-компресорні труби - з 19,9% до 67,71%. Про це йдеться в повідомленні департаменту захисту внутрішнього ринку ЄЕК.

"Згідно з рішенням комісії Митного союзу від 22 червня 2011 р. № 702 терміном до 18 листопада 2015 р. включно встановлені антидемпінгові мита на вироблені ВАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", ВАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" та ТОВ "Інтерпайп Ніко Тьюб" обсадні труби в розмірі 18,9 % від митної вартості; насосно-компресорні труби у розмірі 19,9 % від митної вартості; і нафтопровідні труби діаметром до 820 мм включно, газопровідні труби діаметром до 820 мм включно, гарячодеформовані труби загального призначення діаметром до 820 мм включно в розмірі 19,4 % від митної вартості", - йдеться в документі.

У той же час у повідомленні говориться, що ВАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод", ВАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" та ТОВ "Інтерпайп Ніко Тьюб" звернулися в ЄЕК із заявою про проведення повторного розслідування з метою перегляду у зв'язку з обставинами розміру індивідуальних ставок антидемпінгового мита стосовно Товару, що походить з України і ввозиться на територію Митного союзу.

У доповіді говориться, що обсяг імпорту Український облоговий труб з України в Митний союз в період з 2010 до 2012 р. збільшився на 6,4%, а частка імпорту облогових труб з України в загальному обсязі імпорту в 2010-2012 рр. в Митний союз склала 41%-47%.
Ціни на обсадні труби, що поставляються з України до Митного сою, в 2010-2012 рр. збільшилися на 32,1%. Також у доповіді зазначається, що ціни на українські труби в 2012 р. були приблизно в два рази нижче, ніж на аналогічні труби з третіх країн.

Крім того, як наголошується, що ціни на українські труби в зазначений період порівняно з цінами на труби з третіх країн, що ввозяться на територію Митного союзу, змінилися в бік зниження саме українських труб.

Таким чином, виходячи з наявної в департаменті інформації, був проведений зростає індивідуальної демпінгової маржі з постачання облогових труб підприємствами, що входять у групу "Інтерпайп". Відзначається, що індивідуальна демпінгова маржа "Інтерпайпу" з постачання обсадних труб становить 40,94 %.

Таким чином за результатами аналізу поданих групою компаній "Інтерпайп" в ході розслідування листів і документів департаменту від 13 листопада 2013 р. направлений конфіденційний розрахунок демпінгової маржі за ставками: обсадних труб - 40,94%, насосно-компресорних труб - 67,71%.