Ситник розповів, чому неможливо створити антикорупційні палати у звичайних судах

Ситник розповів, чому неможливо створити антикорупційні палати у звичайних судах
Фото: Артем Ситник (РБК-Україна)

Створення антикорупційних палат логістично неможливо

Формування у звичайних українських судах антикорупційних палат замість створення спеціалізованого антикорупційного суду неможливо ні з логістичної, ні з юридичної точки зору. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Ситник заявив, що створення Вищого антикорупційного суду визначено Конституцією, однак механізм створення цього суду не прописаний.

"Передбачається, що у Верховному суді буде окрема антикорупційна палата, яка буде виконувати функцію останньої інстанції для розгляду цих справ, але при цьому має бути створений окремий незалежний суд для розгляду справ про топ-корупції у першій та апеляційній інстанціях. Але ініціативою БПП пропонується створити палати і у звичайних судах для розгляду антикорупційних справ! Це безглуздо і неможливо з ряду причин", - повідомив Ситник.

За його словами, першою причиною неможливості створення антикорупційних палат є проблеми логістичного характеру.

"У нас 27 регіонів. І потрібно створити 27 палат в обласних судах. Є близько 450 районних судів. Тобто створювати таку кількість палат - це нереальний за громіздкість і витрат проект. Навіщо створювати таку громіздку структуру, яка, можливо, в деяких районах або областях роками працювати не буде?", – зауважив Ситник.

Ще однією причиною Ситник вважає неготовність багатьох українських суддів працювати зі справами, переданими НАБУ і САП.

"Уявіть: суддя слухав справи про розбій, грабіж - і раптом прийшли 25 відеокамер центральних каналів, 20 членів парламенту і кричать, що суддя негідник! А тут ще завітали три діючих міністра, замість того, щоб виконувати свої прямі службові обов'язки, намагаються взяти на поруки підозрюваного у кримінальній справі. Не всі судді готові до таких процесам", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Артем Ситник заявив, що якщо влада вже восени цього року прийме відповідне законодавство, можна буде розпочати процес створення Антикорупційного суду і до літа 2018 року він може з'явитися.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся