ua en ru

"Сумигаз": рахунок за доставку газу споживачі отримають окремо

"Сумигаз": рахунок за доставку газу споживачі отримають окремо Ілюстративне фото (104.ua)

Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку

З січня рішенням НКРЕКП з рахунку за газ вилучена плата за його доставку. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Про це повідомляє прес-служба АТ "Сумигаз".

"У 2020 році рішенням держрегулятора змінено порядок сплати за доставку газу й з рахунків за газ вилучена плата за розподіл природного газу. Це пов’язано з тим, що АТ "Сумигаз", як й інші облгази не є продавцем газу", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, за словами прес-служби, споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї України.

"Вартість доставки газу для всіх домоволодінь розраховується індивідуально. За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий газовий рік: з 1 жовтня до 30 вересня. Цей індивідуальний об’єм спожитого газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу. Чинний тариф на розподіл/доставку для АТ "Сумигаз" з 1 січня 2020 року складає 0,912 гривень з ПДВ", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що чимала частина домоволодінь використовує природний газ для опалення житла. Тепер взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за його доставку не зростає, як це було раніше.

Споживачі, за словами прес-служби, можуть сплатити доставку одним платежем - наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть надсилатись поштою. Також можна завантажити та оплатити рахунок онлайн - в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

"Нагадуємо, що 24 грудня 2019 року Постановою № 3039 НКРЕКП вперше за чотири роки затвердила нові тарифи на розподіл газу для АТ "Сумигаз". У період з 1 січня 2020 року по 30 червня 2020 року включно тариф на послуги розподілу становить 0,912 гривень за 1 куб. м на місяць з ПДВ, а з 1 липня 2020 року складе 1,128 гривень за 1 куб. м на місяць з ПДВ", - йдеться у повідомленні.