ru ua

Сума контрактів Boeing і Airbus на авіасалоні "Фарнборо" перевищила 54 млрд дол

Сума контрактів американського Boeing та європейського Airbus, підписаних в ході авіасалону "Фарнборо", перевищила 50 млрд дол. Безпосередньо в гонці конкуруючих авіаконцернів перемога за явною перевагою дісталася компанії з США. Портфель замовлень Boeing поповнився заявками на 396 машин, у той час як у Airbus це число склало 115 одиниць, повідомляє Associated Press.

Гарантом перемоги в неофіційній першості Boeing став рекордний контракт на поставку літаків авіакомпанії United Continental Holdings. Перевізник має намір поповнити свій парку на 150 машин загальною каталожною вартістю приблизно 14,7 млрд дол. Йдеться про літаки сімейства 737, включаючи 100 лайнерів типу Boeing 737 MAX 9 і 50 лайнерів нового покоління Boeing 737-900 ER (зі збільшеною дальністю польоту).

Для компанії це досягнення є подвійно знаковим, тому що сукупний обсяг замовлень на літаки даного сімейства з урахуванням зазначеного перевалив за позначку в 10 тис. одиниць. Всього в Фарнборо представники компанії підписали контрактів на суму більше 37 млрд дол.

Згідно з офіційними даними, представленими в прес-релізі Airbus, європейський концерн поповнив портфель замовлень на 115 машин загальною каталожною вартістю 16,9 млрд дол. Основний інтерес покупців привернула поліпшена версія A320 - A320neo.

Зазначимо, що до цього протягом декількох років європейський концерн вигравав у свого американського конкурента як за обсягом отриманих замовлень, так і за кількістю зібраних машин.

Boeing - одна з найбільших в світі аерокосмічних корпорацій, базується в Чикаго (штат Іллінойс). Виробляє ракети-носії, телекомунікаційні супутники, цивільні і військові літаки. Основні виробничі потужності компанії розташовані в м. Сіетлі (штат Вашингтон), в штаті Каліфорнія, в м. Сент-Луїсі (штат Міссурі). Корпорація обслуговує замовників в 150 країнах.

Airbus - найбільша в Європі і одна з найбільших авіабудівних компаній в світі. Її штаб-квартира знаходиться недалеко від Тулузи, на півдні Франції. З 2006 р. єдиним акціонером компанії є Європейський аерокосмічний і оборонний концерн (EADS). Крім виробництва пасажирських лайнерів, компанія займається розробкою і створенням вантажних і військово-транспортних літаків, а також космічних апаратів.