Суди затягують розгляд справи одеського судді Бурана

НовиниНадзвичайні події    16.09.2016 - 10:16
Фото: Олексій Буран
Фото: Олексій Буран

Судді висунуто обвинувачення в отриманні хабаря та посяганні на життя правоохоронців

Справа судді Малиновського районного суду Одеси Олексія Бурана, якого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зі стріляниною затримало за хабар у півмільйона гривень, "застрягла" у миколаївських судах. Про це йдеться у повідомленні видання "Наші гроші".

Як зазначається, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у липні направила до суду кримінальне провадження стосовно Бурана і адвоката Андрія Селіхова, але, як свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень, розгляд справи досі не розпочався. 

Повідомляється, що справа щодо судді Бурана була направлена до Миколаївського районного суду Миколаївської області.

У свою чергу, в.о. голови Миколаївського райсуду завернувся до Апеляційного суду області з проханням передати справу в інший суд.

Згідно з рішенням Апеляційного суду, справу судді Бурана не можуть розглядати суди Миколаївської області, оскільки злочин було вчинено в Одесі, і направив справу у Вищий спецсуд, щоб той визначив підсудність справи. А Вищий спецсуд, у свою чергу, вказав, що САП все надіслала правильно: оскільки один із підозрюваних - суддя, то справа має розглядатися в іншій області.

Крім того, САП просила Вищий спецсуд для оперативності та ефективності розгляду одразу направити справу не в Миколаївський райсуд, а в Ленінський райсуд Миколаєва, однак отримала відмову.

Тож, як зазначається, справа повернулася до Миколаївського райсуду, де знову не розпочався розгляд.

"Цього разу виявилося, що в суду не вистачає кадрів для призначення колегії з трьох суддів. Всього в суді працює 6 суддів, з яких троє - у відпустці; один - слідчий суддя, який не розглядає кримінальні провадження; один - на даний час не мас повноважень для здійснення процесуальних дій та відправлення правосуддя; і ще в одного сплинув строк повноважень", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, 1 вересня за рішенням Апеляційного суду Миколаївської області справу було передано на розгляд до Заводського районного суду м. Миколаєва. Поки що у держреєстрі немає даних щодо призначення підготовчого засідання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Апеляційний суд Києва пролив термін утримання під вартою судді Малиновського району Одеси Олексія Бурана до 18 вересня 2016 року.

On Top