ru ua

Судді Ірпінського суду радились щодо справи Мельника більше місяця

Судді Ірпінського суду радились щодо справи Мельника більше місяця Фото: Петро Мельник

Проте невідомо, чи було рішення суддів по справі екс-ректора одностайним

Перед оголошенням вироку щодо невинуватості у корупційній справі колишнього ректора Національного університету податкової служби Петра Мельника судді Ірпінського суду перебували у нарадчій кімнаті більше місяця. Про це заявив на брифінгу суддя Ірпінського міського суду Київської області та головуючий суддя у справі Сергій Аніпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"4 червня пішли в нарадчу кімнату і 8 липня вийшли", - повідомив Аніпко.

Водночас суддя відмовився відповідати на запитання журналістів, чи було рішення суддів одностайним щодо невинуватості екс-ректора Петра Мельника.

"Я не можу відповідати про хід наради суддів під час перебування в нарадчій кімнаті", - сказав він.

Нагадаємо, суддя по справі Мельника заявив про відсутність тиску на нього.

Мельник був затриманий 27 липня 2013 р. при отриманні від двох громадян України хабарів у розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їх родичів у внз, яким він керував.

1 серпня 2013 р. Печерський райсуд Києва обрав Мельнику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня включно. 7 серпня на Мельника наділи електронний браслет для відстеження його перебування. 9 серпня стало відомо, що Мельник втік з-під домашнього арешту, скинувши електронний браслет.

14 серпня 2013 р. Мельник був оголошений в міжнародний розшук, а 1 квітня 2014 р. він був затриманий після прибуття до Києва з Лондона.

28 травня Мельнику повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 2,3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України.

8 липня 2015 р. Ірпінський міський суд Київської області виправдав Мельника.

ГПУ повідомила, що готується апеляція у цій справі.

Народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко повідомив, що один із суддів Ірпінського міського суду, який виправдав Мельника, є його другом.