ua en ru

Суд сьогодні виніс ухвалу про незаконність призначення Ю.Луценка в.о. глави МВС, - С.Ківалов.

Окружний адміністративний суд (ОАС) м. Києва сьогодні виніс ухвалу про незаконність призначення Юрія Луценка в.о. міністра внутрішніх справ. Про це РБК-Україна повідомив голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов.

"Я підтверджую, що сьогодні ОАС Києва виніс ухвалу, згідно з якою призупинено вчорашню постанову Кабміну про призначення Луценка першим заступником міністра, а потім в.о. міністра внутрішніх справ.

Слід зазначити, що суд своїм рішенням звернув увагу на принципове порушення в процедурі призначення в.о. міністра внутрішніх справ, а саме: відповідно до закону кандидатуру на посаду заступника міністра може вносити виключно сам міністр, а враховуючи, що міністр був звільнений, те, що вчора кандидатуру Луценка представив заступник міністра, і є порушенням закону.

Тому із сьогоднішнього дня згідно із рішенням суду Юрій Луценко не є в.о. міністра, а також не є заступником міністра внутрішніх справ", - заявив С.Ківалов.

Нагадаємо, Верховна Рада України 28 січня ц.р. відправила Юрія Луценка у відставку з посади міністра внутрішніх справ. За проект постанови №6003 "Про звільнення міністра внутрішніх справ України Луценка Ю.В.", внесений на розгляд ВР першим віце-спікером, депутатом від Партії регіонів Олександром Лавриновичем, проголосував 231 депутат (ПР - 171, БЮТ - 1, НУ-НС - 11, КПУ - 27, Блок Литвина - 19, позафракційні - 2) з 398 зареєстрованих в залі.

Перед цим Ю.Луценко, виступаючи у Верховній Раді, спростував заяви представників Партії регіонів (ПР) про нібито присутність на території України співробітників внутрішніх військ Грузії під час першого туру президентських виборів. "Ніяких 3 тис. співробітників ОМОНа внутрішніх військ Грузії на території України не були хоч би тому, що в Грузії немає ОМОНа внутрішніх військ", - заявив він.

У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Микола Азаров заявляв, що ПР оскаржить у суді постанову Кабінету міністрів України про призначення Ю.Луценка в.о. міністра внутрішніх справ у разі його прийняття.

У відповідь на це нардеп від Блоку Юлії Тимошенко Сергій Міщенко заявив, що БЮТ не дозволить за допомогою судів змістити Ю.Луценка з посади в.о. міністра внутрішніх справ. "Якщо Партія регіонів через суд скасовує постанову Кабміну України про призначення Ю.Луценка в.о. голови МВС, то в ту ж хвилину, Кабмін знову ухвалить рішення про призначення його першим заступником міністра внутрішніх справ. Причому з іншими функціями і обов'язками. Тому, розгляди в судах нічого не дадуть. Як мінімум до виборів Ю.Луценко виконуватиме обов'язки міністра внутрішніх справ", - сказав він. Він додав, що "потім, у крайньому разі, в.о. буде Геннадій Москаль".