ua ru

Суд закрив справу проти активіста Притуленка, затриманого на Банковій 1 грудня

Суд Києва закрив кримінальне провадження щодо активіста Ярослава Притуленка, якого було заарештовано після подій на вул. Банковій 1 грудня 2013 р.

Шевченківський районний суд Києва закрив кримінальне провадження щодо активіста Ярослава Притуленка, якого було заарештовано після подій на вул. Банковій 1 грудня 2013 р. Таке рішення оголосив суддя Олег Лінник, передає кореспондент РБК-Україна.

Відповідне рішення суд прийняв за клопотанням захисту Притуленка у зв'язку із законом про "амністію".

Раніше, 8 січня, Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні скарги адвокатів активіста Ярослава Притуленко на бездіяльність прокуратури щодо звільнення підзахисного у зв'язку з прийняттям закону про декриміналізацію.

Нагадаємо, 26 грудня в Україні набув чинності закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб із приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Закон передбачає звільнення від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту і масових заходів, починаючи із 21 листопада 2013 р. Всі кримінальні і адміністративні провадження, відкриті за даними подіями, підлягають закриттю. Крім того, особи, залучені до кримінальної відповідальності за вищевказані події, підлягають звільненню від відповідальності.

При цьому незважаючи на ухвалення цього закону - наразі досі під вартою залишаються два з 19 затриманих за підсумками акцій протестів у Києві 24 листопада та 1 грудня активістів - Андрій Дзиндзя і Володимир Кадур.

Нагадаємо, опозиція домовилася з керівництвом Генеральної прокуратури України про створення робочої групи з роз'яснення норм закону про припинення переслідувань учасників протестів з метою негайного виконання цього документа. Про це повідомила народний депутат із фракції "Батьківщина" Олександра Кужель за підсумками зустрічі опозиції з генпрокурором Віктором Пшонкою.

Повідомлялося, що від опозиції до складу групи увійдуть юристи Павло Петренко ("Батьківщина"), Ігор Швайка ("Свобода") і Валерій Карпунцов ("Удар"). Питання роботи групи було узгоджено в телефонному режимі зі спікером парламенту Володимиром Рибаком, який, своєю чергою, проведе переговори із представниками фракцій Партії регіонів і КПУ щодо участі їхніх представників у робочій групі.